úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 19:03

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Štv, 29. Nov 2007, 15:18 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Vec vnímania je u človeka záležitosťou jeho duchovných schopností. Hoci k vnímaniu máme všetci rovnaké dispozície, schopnosť vnímať je u každého rôzna, úmerne jeho schopnosti udržať čistú a jasnú myseľ.

Ak sa človek sa napríklad pozerá na strom, čo vlastne vníma? Stom? Veď ešte kým ho začne vnímať, hneď sa medzi človeka a vnímaný objekt postaví všemúdry rozum a povie: Toto je strom. Je to taký a taký strom a volá sa tak a tak. Potom možno človek ešte múdro dodá, že z tohoto dreva sa vyrába nábytok a už sa vidí sedieť niekde v pekne zariadenej izbe, možno s niekým, s kým by tam bol rád, a začne snívať sen o svojich túžbach. A čas plynie, stále sa pozerá na strom, ale vidí ho vôbec? Nebol to iba názov a vonkajší vzhľad stromu, čo na chvíľu vnímal? Teraz si asi poviete: a čo mal vlastne vidieť? Možno to, že strom je živý, ako neúnavne dvíha svoje „ruky“ ku svetlu, jeho majestátnosť a dôstojný pokoj, ktorý z neho žiari, konáre a listy, ktoré vo vetre každým pohybom vyjadrujú niečo tajomné a krásne a hovoria ku všetkému živému navôkol... Ale to musíte vidieť sami, to sa nedá povedať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Str, 13. Feb 2008, 17:21 
Offline

Registrovaný: Sob, 12. Jan 2008, 12:09
Príspevky: 10
Otázka znie.:
Čo vlastne vnímame ???--- Áno, to isté som vnímal aj ja, keď som k tomu stromu prišiel prvý krát.
Rozhodne sa oplatí vrátiť k tomu stromu aj niekolko krát a počas tých ďalších návštev začíname so stromom plynúť. Tam nás už nenapadajú triviality ale splynutím s ním, vedieme doslova "dialóg". Vnímame už úplne niečo iné. Už to prestáva byť pre nás obyčajný stom, z ktorého sa vyrobí špáratko. Je to drevená "bytosť", živá, davajúca nám energiu. Mám aj veľa priateľov, čo sa so stromami objímajú - tankujú. To už je ale o hlbšom vnímaní.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Vnímanie a branie energie
PoslaťNapísal: Štv, 14. Feb 2008, 02:58 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Neberte to prosím v zlom, možno Vás nesprávne chápem, ale so stromom sa nedá splynúť, lebo strom a človek sú úplne iného druhu - strom si môže človek iba uvedomovať a to je spojené s bdelosťou a vnímaním nezatieneným myšlienkami. Nemá to nič spoločné s názorom na stromy - lebo kde je názor, tam je aj obmedzenie.

Tankovanie energie zo stromov by som ale určite nezaradil k hlbšiemu vnímaniu, lebo ide v podstate o branie energie - také malé upírstvo. Každý človek totiž dostáva dostatok energie a keby ju neplytval na nesprávne veci a neblokoval, nemusel by ju brať inde...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Štv, 14. Feb 2008, 16:59 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Podľa mňa sme si prívod energie dosť zablokovali, ako to spomína aj Peter. Preto chodíme do prírody pre posilu. Len žiaľ, akosi sme si zvykli z prírody len brať. Koho z nás niekedy napadlo ísť do prírody s tým, že ja chcem dávať. Dávať všetkému živému, čo v prírode býva a je jej súčasťou. Dávať stromom, kvetom, dávať zvieratám, chrobáčikom, dávať bytostiam, ktoré tu žijú a o všetko sa starajú. A pritom dávanie je prvou podmienkou šťastného života vôbec.
Príroda je krásna, otvorená, dávajúca. Preto človek, ktorý potrebuje pomoc a úprimne ju aj v prírode hľadá, určite nájde. Dostane posilu, ako to mnohí z nás už neraz pocítili.
Avšak zdá sa mi, že sa stalo akousi novou módou chodiť čerpať energiu od stromov. Prečo raz neprídeme k stromu my, nepohladíme ho, neprihovoríme sa mu a nepoďakujeme za to, že je taký krásny? Bez toho, aby sme niečo za to očakávali?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Pon, 15. Sep 2008, 11:12 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
Re:Anita 22,veľmi múdro napísané.Treba vedieť aj to v akom postavení je mesiac,úplne na začiatku môjho vnímania všetkého čo sa deje v živote som sa aj ja oprela o strom a bola som prekvapená,že som dostala poriadny úder,až potom som sa dočítala,že mesiac bol v neg.postavení.Ale to je práve na živote zaujímavé,že iba z toho sa môžeme poučiť čo sa nám udeje na ceste ,ktorá nám nikdy neubližuje,iba nás poučuje.Keď otvoríme poriadne oči a započúvame sa zistíme,že sa nám všetko prihovára a dáva nám znamenia,ale sme to my čo nepočujeme a nevidíme.Po veľkom očistení od karmy nám Svetlo poznania úkáže,že dostaneme od prírody to čo na svojej ceste potrebujeme.Celá príroda vám sama odovzdá silu cez stromy,kvety,zvieratá atď. :sunny2:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Uto, 16. Sep 2008, 10:34 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
anita22 píše:
Avšak zdá sa mi, že sa stalo akousi novou módou chodiť čerpať energiu od stromov. Prečo raz neprídeme k stromu my, nepohladíme ho, neprihovoríme sa mu a nepoďakujeme za to, že je taký krásny? Bez toho, aby sme niečo za to očakávali?

Veľmi pekne a pravdivo napísané. Len na doplnenie. Tak isto, ako nám stromy dokážu dávať energiu (a nerozprávajú nám fyzickými slovami, ani fyzickými dotykmi), mali by sme sa naučiť aj my dávať im energiu, nielen sa ich fyzicky dotýkať a rozprávať. Energia, Svetlo je pre nich to isté, ako pre nás fyzická potrava. Čiže nielen rozprávať, ale aj sprostredkovať Svetlo. A nielen stromom...

Veľmi veľa sa hovorí a píše o tom, čo by sme mali robiť, ale veľmi málo sa hovorí a píše o tom, ako by sme to mali urobiť a čo to spôsobí...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Ned, 02. Nov 2008, 22:23 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
ked si láska nemusíš dávať nemusíš príjímať.Deje sa čo sa má.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Pon, 16. Feb 2009, 00:04 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Prepáčte, Joachim, ale takéto výroky nevyznievajú dôveryhodne, pre mňa skôr scestne. Kto z nás môže tvrdiť, že je láska? Vyzerá to tak, ako keby ste si to o sebe mysleli. A pôsobí to na mňa príliš teoreticky, nejaká načítaná "múdrosť".


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Ned, 18. Okt 2009, 13:54 
Offline

Registrovaný: Ned, 18. Okt 2009, 13:45
Príspevky: 1
Byť láskou znamená úplne otvoriť svoje srdce a stať sa kanálom božskej lásky, vtedy sa dávanie a prijímanie stane takou samozrejmosťou, že človek sa nad tým prestane pozastavovať


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Ned, 15. Nov 2009, 11:01 
Offline

Registrovaný: Ned, 15. Nov 2009, 10:37
Príspevky: 2
Vnimanim si clovek uvedomuje svoju pritomnost vo vsetkom co mu je dane. Mnohe veci nedokaze vnimat ak ho niecim nepritiahnu a ked ho priiahnu musi vediet, ze co prima ma pozitivny naboj a ten si navzajom vymiena.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.