úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 07:22

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: sen
PoslaťNapísal: Pon, 10. Dec 2007, 03:35 
Offline

Registrovaný: Pon, 10. Dec 2007, 03:25
Príspevky: 14
bol by som rad ak by mi volakto vedel pomoct vysvetlit co vlastne znamenaju sny.ked som bol este maly mal som dost zaujimavy sen ze ma navstivil podobny ujko ako z vecernicka. bol cely biely,nohy som nu nevidel.povedal mi aby som sel s nim. tahal ma za ruku no nesiel som. zobudil som sa a nevedel som sa nadychnut,nemal som hlas a telo mi na nic nereagovalo. potom sa mi to este raz opakovalo.... ak sa volakto najde kto by mi stym vedel pomoct takk cakam.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Sob, 22. Dec 2007, 01:14 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 01:06
Príspevky: 1
To, ze ta tahal za ruku a volal k sebe zrejme nevestilo nic dobre...
Mne sa casto sniva sen kedy idem vo vytahu, a ten bud spadne dole ale pad vzdy prezijem, pricom dole sa vali neskutocnou rychlostou(ta sa stupnuje dlzkou padu). Alebo tiez sa mi sniva aj druha verzia tohto sna kedy vytah nepada ale stupa hore a hoci som jasne urcil, na ktore poschodie chcem ist, pokracuje v jazde stale smerom nahor, dokonca ide vyssie ako najvyssie poschodie budovy... :? tiez by som bol rad ak y mi to niekto vysvetlil...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Štv, 27. Dec 2007, 12:40 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 08. Dec 2007, 17:33
Príspevky: 7
Mne sa zdá, že obaja máte svoju teóriu na výklad svojich snov.. a chcete si ju iba potvrdiť. ;-) oba sny majú ten istý základ... cesta... a ako vieme tá najpodstatnejšia je tá životná, ktorú si uvedomujeme iba vo chvíľkach vnútorného ticha.. najlepší výklad sna si dokáže spraviť práve ten, komu sa snívalo a to preto, že kód je vytvorený práve ním samotným... kódom myslím práve tie časti ktoré sa nám zdajú zvláštne a nedávajú zmysel. Ich zmysel je možné pochopiť, ak si skutočne priznáme všetko, nič nebudeme ospravedlňovať a na nič sa vyhovárať. Jednoducho a jasne sa pozrieme na vlastný život a priznáme si čo sme si chceli sami pred sebou zakryť... Takže v skratke.. Kľúč držíte v rukách práve VY a nikto iný.. Šťastné spoznávanie.. :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Str, 16. Jan 2008, 01:31 
Offline

Registrovaný: Pon, 10. Dec 2007, 03:25
Príspevky: 14
diky pekne za odpovede. nemyslel som ze este sa mi volakto aj sa ozve. je v tom urcita pravda. dakujem este raz.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Sob, 20. Sep 2008, 12:16 
Offline

Registrovaný: Str, 14. Máj 2008, 18:07
Príspevky: 15
no ja mam taky nazor na sny ze sa vam neco stane alebo neico zazijete nad cim nerozmyslate ulozi sa to wo was a potom to wyplava na povrch w sne aspon mne sa to tak deje napr som hraval ako maly Mortal Kombat(PC hra) a tak na konci ked ste prehrali ste padali do studne moc som nad tym nepremyslal no vnimal noaa ked som zaspal asi 4 krat sa mi to snivalo ze som padal do studne a raz ze som isiel do obchodu zošmykol som sa a zraz som bol w studni a padal som alebo tearaz mam plu hlavu jedneho muzikanta a pred asi 2 tyzdnami sa mi snivalo ze som snim kecal ze bol na slovensku a vedel po slovensky alebo ze som ho prisiel navstivit ale snivaju sa mi aj take sny napríklad ze mi dýka prebodne hlvu a ja si ju wytahujem no bud to je to o com wy hovorite abe som to napríklad videl mozno w nejako filme nerozmyslal som nad tym ale vnimal som to a ulozilo sa to do mna TO JE MÔJ NÁZOR


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Štv, 23. Máj 2013, 07:05 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Dobrý deň! Ach tí mladí ľudia, ach, nevedia, že veta začína s veľkým písmenom, že existujú interpunkčné znamienka ( čiarka, bodka, otáznik, výkričník). Jedine, čo je dovolené, je nepoužívanie diakritiky ( dĺžne, mäkčene, vokáň, prehlásky), ak človek má vo svojom počítači len anglickú klávesnicu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Štv, 23. Máj 2013, 07:08 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
PÁN vždy požadoval od svojich stúpencov, aby prísne dbali na čistý pravopis!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Štv, 23. Máj 2013, 09:13 
Citácia:
PÁN vždy požadoval od svojich stúpencov, aby prísne dbali na čistý pravopis!


S tým s vami nemôžem súhlasiť. ,,Čistý pravopis“ vymysleli len ľudia na Zemi ako jeden s prostriedkov na vyjadrenie. Čistý pravopis je len akousi formalitou ako správne zapísať to čo chceme vyjadriť.
Existujú ľudia, ktorý dokázateľne trpia poruchou pravopisu – dysortografiiou. Ľudia ktorý trpia takouto poruchou nemôžu za to aký majú čistý pravopis, preto
,,Pán NIE vždy požadoval od svojích stúpencov, aby prísne dbali na čistý pravopis!“


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Štv, 23. Máj 2013, 09:53 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Čo sú to diskalkulik, dislektík, disgrafík podľa mňa? Výhovorky lenivých žiakov a financie bohatých rodičov, ktorí si podplatia psychológov, aby ich deti nemuseli v škole nič robiť. Škola gombička. Lietadielka, kačičky robiť si z papiera, keď učiteľ vysvetľuje. Mal som takých žiakov počas mojej súvislej praxi na základných školách počas môjho štúdia na vysokej škole.
Samozrejme, že sú aj skutoční diskalkulici, dislektíci a disgrafici.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: sen
PoslaťNapísal: Štv, 23. Máj 2013, 10:29 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Sen
Sen je obraz, ktorý cit vytvára v zadnom mozgu, keď človek spí. V skutočností spí len predný mozog, orgány tela, ako srdce, pečeň, nikdy nespia. Takýto by mal byť duchovný sen, avšak pod nadvládou rozumu sa predný mozog stal veľkým, a v dnešnej dobe už ani veľký mozog celkom nespí, preto mnohé dnešné sny, sú rozumové sny.
Duchovný sen je len čistý obraz bez rozprávania, bez reči.
Rozumový sen je pomiešaný obraz s čiastočnou činnosťou veľkého mozgu, ktorá spôsobuje to, že vo sne počujeme reč. Reč vo sne súvisí s činnosťou veľkého mozgu. Preto nie je sen ako sen. Skutočný, prorocký význam ma jedine duchovný, citový sen.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 13 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.