úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 16:36

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Oči uši
PoslaťNapísal: Štv, 29. Nov 2007, 15:17 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Je napísané: Máte oči a nevidíte, máte uši a nepočujete. Tieto slová boli hovorené ľuďom, ktorí boli študovaní a kráčali vedome svojím životom, možno podobne, ako väčšina ľudí v súčasnosti. A predsa nedokázali vnímať to podstatné a boli vyhlásení za slepých a hluchých. Vnímanie totiž nie je založené na schopnostiach zmyslov alebo na bystrosti rozumu, i keď skutočne vnímavý človek má zákonite rozvinuté aj schopnosti vnímania zmyslami a je aj bystrý rozumom. Čo si myslíte, že znamená vidieť a počuť?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Oči uši
PoslaťNapísal: Str, 23. Jan 2008, 23:48 
Offline

Registrovaný: Str, 05. Dec 2007, 23:50
Príspevky: 15
V poslednej dobe som si všimla na sebe jednu zvláštnosť.Keď sa pozriem na niekoho fotografiu, na človeka, ktorého vôbec nepoznám, a vidím ho prvýkrát, viem opísať aký to je človek, vlastnosti, čo ho baví, čo má rád a čo nie, jeho záujmy..Nevidím to očami, ale niekde vo mne sa to zjavuje a vždy to je pravda.Čo to je? :daisy-white:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Schopnosti ducha
PoslaťNapísal: Štv, 24. Jan 2008, 02:14 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
To je jasnocítenie. Dá sa to dokonca aj podľa mena z vizitky, najľahšie je to keď máme človeka pred sebou... ale fotografia je dobrý spôsob, ako ho nájsť. Túto schopnosť majú všetci ľudia, ale väčšina, žiaľ, nedokáže prekonať steny svojho ega, ktoré tvoria hranice medzi nimi a inými. Preto nedokážu iných cítiť a poznávať duchom.

Raz budú všetci ľudia duchovne otvorení a nebude medzi nimi hraníc, ktoré by ich oddeľovali. Potom už nebude existovať klamstvo a pretvárka. Nie preto, lebo klamať sa nebude dať, ale nebude na to ani dôvod.

Treba sa však pozerať iba keď treba, inak sa môže táto schopnosť uzavrieť. (Podobne ako sa zatupí nôž a stratí schopnosť krájať, keď sa používa na rezanie nevhodných materiálov.)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Oči uši
PoslaťNapísal: Pon, 28. Jan 2008, 21:51 
Offline

Registrovaný: Str, 05. Dec 2007, 23:50
Príspevky: 15
Ďakujem za odpoveď.Nemám v úmysle to zneužívať, ale ja sama ani nechcem vidieť to, čo vidím, ale deje sa to samo od seba.Prajem všetko dobré a nech sa Vám darí. :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 15. Sep 2008, 11:34 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
Re:správca: Áno raz budú všetci ľudia duchovne otvorení nebude medzi nimi hraníc.Podľa mňa sa to stane vtedy,keď sa ľudia dozvedia viac o reinkarnácii,zistia,že tu boli veľa krát a žili v minulom živote na rôznych miestach zeme a v rôznych spoločenstvách.Všetky poznatky zo všetkých životov,majú uložené hlboko v svojom vnútri.Zo všetkého sa máme iba poučiť.Iba takto zistíme,že Podstata nás nerozdeľuje,rozdeľujú nás iba systémy ohraničené svojimi vlastnými pravidlami.Skúsenosť je pre Ducha dôležitá a je to cesta evolúcie na ceste do večnosti,tento život je iba kvapka v mori večnosti,tak prečo nepracovať na sebe samom a nespoznať silu Svetla a jeho Pravdy. :book:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Oči uši
PoslaťNapísal: Štv, 18. Dec 2008, 23:28 
Offline

Registrovaný: Štv, 18. Dec 2008, 23:09
Príspevky: 1
Citujem: ,,V poslednej dobe som si všimla na sebe jednu zvláštnosť.Keď sa pozriem na niekoho fotografiu, na človeka, ktorého vôbec nepoznám, a vidím ho prvýkrát, viem opísať aký to je človek, vlastnosti, čo ho baví, čo má rád a čo nie, jeho záujmy..Nevidím to očami, ale niekde vo mne sa to zjavuje a vždy to je pravda.Čo to je?"

Moja zlatá jasnovidka! Som veľmi rád, že si sa konečne ozvala. Už pred 58 rokmi som ťa zazrel na fotografii a čakal som až dodnes. Vedel som, že sa predstavíš ako BOSORKAZUZA, ale myslel som, že sa ozveš telefonicky a nie prostredníctvom tohto pekelného stroja! V starej krypolemovej knihe sa písalo o tebe a o starom konovi, ako spolu reklamujete tabletky proti fajčeniu. Minulého roka som ich skúsil a v októbri 2007 som prestal fajčiť. Vydržal som do novembra 2008. To nemáš medikament na dlhšie ako rok? Hm?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Oči uši
PoslaťNapísal: Pia, 19. Dec 2008, 05:16 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Ako prestať fajčiť silou vnímania a bez vnútorného boja.

PS: Človek dokáže vidieť iba to, čo sám zažil. Ak by ste napríklad nejakému domorodcovi z pralesa hovorili o internete, asi by si myslel o Vás niečo podobné, ako Vy teraz o Zuzane...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Oči uši
PoslaťNapísal: Str, 22. Máj 2013, 22:21 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Byť vidiaci znamená byť vediaci. Človek vediacim môže byť jedine pri otvorenom duchovnom zraku svojej duše. Byť duchovne počujúci znamená byť vnímavý, vnímavý reči, ktorou sa nám PÁN prihovára vo svojom stvorení, a tá reč sú zákony stvorenia, zákony prírody, zákony Boha, ktoré sú večné a dokonalé ako je dokonalý a večný ON. To je načúvanie hlasu Vôle Božej, jedinej večnej vesmírnej PRAVDY takej aká naozaj je.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Oči uši
PoslaťNapísal: Str, 29. Máj 2013, 00:24 
Offline

Registrovaný: Uto, 06. Nov 2012, 20:53
Príspevky: 2
Bydlisko: Beňadiková
spravca píše:
Je napísané: Máte oči a nevidíte, máte uši a nepočujete. Tieto slová boli hovorené ľuďom, ktorí boli študovaní a kráčali vedome svojím životom, možno podobne, ako väčšina ľudí v súčasnosti. A predsa nedokázali vnímať to podstatné a boli vyhlásení za slepých a hluchých. Vnímanie totiž nie je založené na schopnostiach zmyslov alebo na bystrosti rozumu, i keď skutočne vnímavý človek má zákonite rozvinuté aj schopnosti vnímania zmyslami a je aj bystrý rozumom. Čo si myslíte, že znamená vidieť a počuť?

:sunny: :book: Vidieť a počuť :je skutkom či činom milovať svojho blížneho,ako seba samého,len poznať toto prikázanie je málo...či pramálo.-toto je celý Zákon aj proroci! :sunny2:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Oči uši
PoslaťNapísal: Str, 29. Máj 2013, 08:09 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
cupino píše:
:sunny: :book: Vidieť a počuť :je skutkom či činom milovať svojho blížneho,ako seba samého,len poznať toto prikázanie je málo...či pramálo.-toto je celý Zákon aj proroci! :sunny2:
Rozhodné nie. Milovať Boha nadovšetko a blížneho svojho ako seba samého, je celá Tóra i Nabiím.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.