úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:22

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Štv, 11. Dec 2008, 18:01 
Offline

Registrovaný: Štv, 11. Dec 2008, 17:46
Príspevky: 8
Chcel by som reagovat na reakciu na clanok Kňaz a klietka.
Autor reakcie na spominany clanok sa minul spravneho pochopenia, ked rozprava, ze keby knaz nezaplatil cenu (1000sk) ale radsej by dohovoril chlapcovi tak by dopomohol chlapcovi sa zmenit a prist k zaveru, ze by vtaky sam pustil. A v zapati prirovnava Krista so Satanom. Ved si musi uvedomit, o com je clanok. Ved predsa to chlapcisko predstavuje diabla(satana) a knaz Krista, ktory chce odkupit vtaky, ktore "chlapec" uvaznil. Kedze chlapec predstavuje diabla a knaz krista, nie je mozne dohovorit alebo prehovorit chlapca(diabla) aby sa polepsil a vypustil vtaky (cize ludi).Tak knaz musi urcit vykupnu cenu ako to urobil Kristus, ked ponukol tu najvacsiu cenu, cenu bozieho syna, teda svoj zivot. Boh je bohom tym, ze dal kazdemu slobodnu volu, ktoru neporusi a tym je aj Bohom, od coho sa odvija to, ci moze Boh rozkazat alebo nie diablovy, ci moze znicit zivoty ludi. Tak preto Kristus ho "prosi" ziada o vykupenie, lebo ludia sa oddali diablovi a on ich chce spat. Keby mu Kristus proste zobral ludi, tym by proprel svojim bozstvom, ktore urcuje slob. vola...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Sob, 13. Dec 2008, 00:41 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 7
Myslím, že autor článku chce tým, ako kritizuje príbeh, povedať, že je od základu nesprávny. Hovoríte o slobodnej vôli človeka, ktorú nepochybne má. Ale tu sa "Kristus" a "diabol" handrkujú o človeka, akoby to bola handrová bábika. Nemyslíte si, že ak človek podľahol diablovi vrámci svojej slobodnej vôle, tak iba vďaka nej sa tiež môže od neho vymaniť? Ak sa svojím vlastným chcením a slobodnou vôľou usiluje o dobro, verte, že mu bude zo Svetla daná všetka pomoc, ktorú potrebuje. (Nemusí si Kristus vyplácať dovolenie od diabla, aby mu pomohol.) A ak sa človek polepšiť nechce, nepomôže mu ani to, že Kristus zaňho zomrel. Alebo si naozaj myslíte, že ignoranti a lenivci prídu do neba len preto, že za nich Kristus zomrel..?
Teda príbeh je nesprávny vo všetkých rovinách. Prvá rovina: ak chce človek použiť nejaký príklad, aby niečo vysvetlil, musí to v tom príklade fungovať presne tak ako to, čo chce povedať. (Teda žiadne "povedzme, že chlapec predstavuje diabla, a teda nie je presvedčiteľný".) Na to príklady predsa sú, aby povedali presne to, čo chcem vyjadriť, len inou formou.
Druhá rovina: Ak chcem vyjadriť niečo dôležité nemôžem použiť príklad, ktorý by som v skutočnosti neurobil (aspoň teda dúfam, že by pisateľ príbehu o kňazovi a klietke v skutočnosti chlapcovi naozaj neplatil a nepodporoval jeho darebáctvo). Nie je to potom tiež znakom toho, že to, čo chcem povedať, pravda nie je? (Vykúpenie Kristom ľudí od diabla.)
Tretia, najdôležitejšia rovina: celý ten motív platenia a vykupovania Kristom od diabla, na ktorom je vlastne postavená celá kresťanská viera. Kristus zomrel za nás; za Pravdu, ktorú hlásal, tak veľmi mu záležalo, aby sme mu uverili, a teda aj podľa Jeho slov žili, že za svoju Pravdu zomrel (koľko ľudí je schopných zomrieť za svoje slová? Už pri prvom mučení by všetko odvolali...). Vedel, že jedine život podľa Jeho slov nás môže zachrániť. Tým, že zomrel na kríži, z nás automaticky hriechy nezmazal. To, čo sme slobodnou vôľou sami napáchali, to si musíme aj sami odčiniť. A neargumentujte mi, že človek sám nič nedokáže a musí zaňho Boh, lebo to je falošná pokora, ktorá vedie k duchovnej pohodlnosti a lenivosti. Samozrejme, že človek nič nedokáže sám. Aj nadychovať sa môže len preto, že to Božie zákony stvorenia umožňujú. Človek sa ale má duchovne namáhať, vyvíjať sa a napredovať. A ak naozaj chce a prosí, všetka sila, ktorú na to potrebuje, mu bude daná. Veriť v to, že Ježišovou smrťou na kríži sú z nás automaticky zmazané hriechy, je pre človeka isto výhodnejšie. Môže si povedať "ja už iný nebudem" a spokojne veriť tomu, že pôjde do neba, veď verí v Krista, chodí do kostola a na spovede, a nikoho nezabil ani nič neukradol. Ale tudy cesta nevede. Robiť z Krista zmäkčilého sluhu a sentimentálne slziť nad dojímavým príbehom človeku naozaj duchovne neprospeje. Možno si nanajvýš niekto na chvíľku zamyslí a povie si že "snáď by som mohol byť lepší", ale trvalé následky to nemá...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Ned, 14. Dec 2008, 13:05 
Offline

Registrovaný: Štv, 11. Dec 2008, 17:46
Príspevky: 8
Vasa odpoved je tak plna odporov, ze sa mi neda na nu ani reagovat.;-) Na jednej strane napisete jednu vec a na druhej ju vyvratite.
"To, čo sme
slobodnou vôľou sami napáchali, to si musíme aj sami odčiniť. A neargumentujte mi,
že človek sám nič nedokáže a musí zaňho Boh, lebo to je falošná pokora,
ktorá vedie k duchovnej pohodlnosti a lenivosti.Vasa odpoved: Samozrejme, že človek nič nedokáže sám."

Na jednej strane napisete aky je clanok od zakladu nespravny a na druhej rozpisete jeho podstatu.
Scasti s Vasimi nazormi suhlasim, len je zvlastne ako si odporite svoju argumentaciu druhou a tym padom nemozem protirecit ja Vam. Jedine na to poukazat.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Ned, 14. Dec 2008, 17:21 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 7
Ja si neprotirečím, len som už dopredu predpokladala rozmýšľanie mnohých ľudí, lebo také mám skúsenosti. Vy ste ma iba nepochopili. Keď niekomu poviem, že sa človek má sám o niečo usilovať, hneď mi argumentuje, že človek sám nič nedokáže, lebo je hriešny a slabý, a že keď chce niekto robiť sám bez Boha, je to pýcha a nič nedosiahne. Ja chcem iba povedať, že nechcem, aby človek niečo robil bez Boha, práve naopak. Lebo človek nič nemôže bez Boha urobiť, ani sa nadýchnuť, takže ak niečo dokáže, tak preto, že mu bola daná od Boha sila. Je to ale človek, kto sa má snažiť vytrhnúť zo svojej zaspatosti a lenivosti a hýbať sa. Lebo pohyb je Život, a to, aby sme žili a hýbali sa, je Božou vôľou...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Ned, 14. Dec 2008, 23:05 
Offline

Registrovaný: Štv, 11. Dec 2008, 17:46
Príspevky: 8
Opat si protirecite. Vysvetlim Vam to.
Na jednej strane vravite, ze clovek nemoze nic urobit bez boha a na druhej strane vravite, ze je to clovek, ktory sa ma snazit nieco robit sam od seba. Vidite tu kontradikciu ?
Ja rozumiem co mi chcete povedat. To je to, ze je na cloveku ako sa rozhodne. A presne o tom to je. Nie je pravdou, ze krestan uz nemusi nic robit, lebo Kristus zan zomrel. Ano, moznost spasy je mu poskytnuta, vdaka obeti Krista, ktora tu nebola predtym. Ale je na nom ako sa rozhodne, ci prijme Krista za spasitela alebo nie. Prijatim Krista za spasitela neznamena zostat v pasivite ale naopak, zit to co ucil a to mu zaisti spasu. Nie len samotne vykupenie. Kristus nas vykupil bez nas ale spasit bez nas nas nemoze! A preto filozofia tejto stranky je blud, lebo si protireci v podstate v kazdom detailu. Vyklada si bibliu ako jej pasuje a vobec nechce akceptovat podstatu a hlbku jej ucenia. Ci chceme nazvat Krista a ludi co zili 2000 rokov spat za blaznov a mi postmoderny ludia teraz tomu spravne rozumieme, len vdaka vede ? Hlupost! Biblia je o viere a viera je o srdci ... Srdce je o laske a tato stranka a ti, ktori davaju za pravdu tejto stranke nemaju ani len sajnu o pravej laske, lebo prava laska sa prejavuje v utrpeni. A tato stranka (filozofia) sa snazi vyhybat utrpeniu a hlavne zmyslu utrpenia... Myslime pozitivne, na bohatstvo, uspech, na to co chceme, aby sme menej mysleli na nasho stvoritela a hlavne na to co pre nas spravil a aky to malo zmysel...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Uto, 16. Dec 2008, 04:50 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
MarkusAvrelius píše:
filozofia tejto stranky je blud, lebo si protireci v podstate v kazdom detailu
To, čo vnímate ako protirečenia, vôbec protirečením byť nemusí – možno sa Vám to tak iba zdá. Aj Ježiš na jednej strane povedal bohatému mládencovi, že ľahšie sa dostane ťava cez ucho ihly ako boháč do nebeského kráľovstva, a inokedy hovoril, že kto pre neho opustí rodinu, svoj statok, pole..., tak tomu už v tomto živote dá mnohonásobne viac a... teda mu požehná a „urobí“ ho bohatým. Tieto slová sa môžu zdať človeku ako protirečiace si, ak svoj názor postavil na nesprávnom základe a myslí si, že bohatstvo je zlé. V skutočnosti je ale bohatstvo požehnaním, ak ho človek používa správne - lebo iba ten, kto má, môže dať iným. Nesprávne je to, keď je bohatstvo pre človeka prvoradým a stane sa mu modlou. Práve tak to bolo v prípade onoho mládenca, ktorý príliš lipol na svojom bohatstve a to mu bránilo žiť viac duchovnými hodnotami.
MarkusAvrelius píše:
A tato stranka (filozofia) sa snazi vyhybat utrpeniu a hlavne zmyslu utrpenia...
Vôbec nepodceňujeme význam utrpenia. Utrpenie ale nie je cieľom ľudského života a ani nevyhnutným spôsobom poznávania, ale skôr poslednou možnosťou, keď to nejde inak. Ako sa hovorí, keď to nejde po dobrom...

„Utrpenie a tiež aj radosť ustavične klopú, aby povzbudili a vyburcovali k duchovnému prebudeniu. V niekoľkých sekundách býva potom človek veľmi často oslobodený od všetkej malichernosti všedného života, a v šťastí i v bolesti tuší spojenie s Duchom, ktorý preniká všetkým žijúcim.“

MarkusAvrelius píše:
Ci chceme nazvat Krista a ludi co zili 2000 rokov spat za blaznov
Tak na týchto stránkach určite nie. Prečítajte si prosím tento veľmi krásny príbeh zo života Krista: Farizeji

MarkusAvrelius píše:
Srdce je o laske a tato stranka a ti, ktori davaju za pravdu tejto stranke nemaju ani len sajnu o pravej laske...
A tato stranka ... Myslime pozitivne, na bohatstvo, uspech, na to co chceme, aby sme menej mysleli na nasho stvoritela
Ale veď to nie je pravda. Nehlásame tu žiadnu filozofiu, nepropagujeme žiadne pozitívne myslenie alebo cestu k úspechu či bohatstvu. A už vôbec nemienime zastierať význam života Božieho Syna na našej Zemi. Práve naopak, účelom týchto stránok je pomôcť odstrániť všetko to, čo človeku bráni žiť v zmysle Ježišových slov. Ak chcete v takýchto obvineniach pokračovať, tak Vás budem musieť požiadať o vecnosť, lebo tieto stránky sú určené na hľadanie pravdy, nie na nevecné obviňovanie.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Uto, 16. Dec 2008, 11:16 
Offline

Registrovaný: Štv, 11. Dec 2008, 17:46
Príspevky: 8
Protirecenia su vzdy protirecenim. Toto mam velmi rad, ked niekto neznali pisma sa snazi pouzivat urivky z neho a poukazat nan. Chyti sa sam do siete.Jezis hovori, ze je tazsie prejst tave cez ucho ihli nez bohacovi sa dostat do neba a aj hovori, ze pozehna tych, ktori sa zrieknu vsetkeho pre neho. Ale tym pozehnanim nie je bohatstvo materialne ale duchovne. A to je nebeska mudrost, ktora nam doda spravne chapanie chudoby a tak nelipnut na majetku, teda schopnost sa neznepokojovat, ze nemame mamonu ale schopnost sa s doverou oddat bohu. Takze Jezis si v tomto priklade neprotireci.

Co sa tyka utrpenia, je pravda, ze nie je cielom, ale nie je pravda, ze je poslednou moznostou. Pochopte, ze nech sa snazite akokolvek, nevyhnete sa utrpeniu vo svojom zivote. Je dolezite sa naucit ho spravne pochopit a prijat a schopnost sa neznepokojovat.Opat tu je potrebna pomoc z hora, lebo sami od seba nie sme schopny dat mu spravny vyznam. A Kristus, a jemu podobni nam dali jasny vyznam utrpenia.

Pribeh zo zivota Krista: Farizeji - toto je opat dalsi clanok, ktory trha telo Krista. Ved, to co sa pise o Kristovi v stati, ktora je spomenuta v clanku, je uplne na inom mieste pisma ako ta cast co sa tyka zburania chramu a opat ho postaveni. On hovori o svojom tele, ktorym je chramom jeho ducha. A vravi, nech ho zburaju a on ho postavi o tri dni, co sa aj stalo, ked ho ukrizovali a on o tri dni vstal. On mal na mysli tieto skutocnosti a nie tie co sa uvadzaju v clanku.

Tato stranka sa mi velmi paci co sa tyka dizajnu. Musim Vas pochvalit, ze je velmi dobre spracovana. Problem je vsak v jej obsahu. Uvedomujem si Vas uprimny zaujem o pomoc druhym, len problem je ten, ze stale narazam na podstaty, ktore su polozene na piesku a sa sami sypu. Ja som si vypocul audio ukazky, ktore boli zaujimave a z casti aj motivujuce. Len to je ten problem, ze ked si niekto vytvara urcitu filozofiu (ano je to filozofia) nemoze zobrat kusok z toho a smiesat ju s niecim inym. Ved cin nikdy nespojite hlinikom. Nemozte spajat bibliu, Krista s myslenim new age a prisposobovat si ju ako chcete, len aby sme si zjednoduchsili zivot a ospravedlneli svoje chyby a hriechy.
Chceli ste aby som bol konkretny, tak uz len clanok o pobytu v zahranici. Pise sa tam, ze nemali by sme opustit krajinu kde sme sa narodili, ze to ma svoje opodstatnenie, preco sme sa tam narodili a mali by sme tam byt. Vraj to nie je nahoda, ze sme tam. Ale ved ani to nie je nahoda, ze sme sa dostali do zahranicia a zili sme tam alebo tam zijeme. Aj tak tento clanok, si nakoniec opat protireci, ked tvrdi, ze predsa len to nie je zle, ked v pripade, ze si clovek nemoze najst pracu, tak sa vyda za hranice...
Takze o com to je ??? A takto by som mohol pokracovat...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Uto, 16. Dec 2008, 19:35 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
MarkusAvrelius píše:
Toto mam velmi rad, ked niekto neznali pisma sa snazi pouzivat urivky z neho a poukazat nan. Chyti sa sam do siete.Jezis hovori, ze je tazsie prejst tave cez ucho ihli nez bohacovi sa dostat do neba a aj hovori, ze pozehna tych, ktori sa zrieknu vsetkeho pre neho. Ale tym pozehnanim nie je bohatstvo materialne ale duchovne.
Prečítajte si prosím nabudúce lepšie, ako je to v Biblii napísané, kým nás zase odsúdite:

Ježiš povedal: "Veru, hovorím vám: Niet nikoho, kto by pre mňa a pre evanjelium opustil dom alebo bratov a sestry alebo matku a otca alebo deti alebo polia, aby nedostal stonásobne viac; teraz, v tomto čase, domy, bratov, sestry, matky, deti i polia, hoci s prenasledovaním, a v budúcom veku večný život.

MarkusAvrelius píše:
Pribeh zo zivota Krista: Farizeji - toto je opat dalsi clanok, ktory trha telo Krista. Ved, to co sa pise o Kristovi v stati, ktora je spomenuta v clanku, je uplne na inom mieste pisma ako ta cast co sa tyka zburania chramu a opat ho postaveni.
Myslíte si, že je správne obmedziť to, čo a kedy Ježiš povedal na text v Biblii? Veď uznajte, že keby ste prečítali všetky Ježišove slová, ktoré Biblia obsahuje, netrvalo by to viac ako niekoľko desiatok minút. Ježiš však hovoril ďaleko viac. Keby ste všetko to, čo Ježiš skutočne povedal chceli zapísať, nestačilo by Vám na to ani miesto desať kníh veľkosti ako Biblia.

Druhou vecou je, že Biblia bola zostavená až v 4. storočí, kedy biskupi hlasovali o tom, ktoré písma budú vôbec do nej zaradené. Ďalším fakt, ktorý treba brať v úvahu, je to, že niektorí evanjelisti dokonca Ježiša nikdy v živote ani len nevideli a spisovali informácie z druhej alebo tretej ruky.

MarkusAvrelius píše:
Nemozte spajat bibliu, Krista s myslenim new age a prisposobovat si ju ako chcete, len aby sme si zjednoduchsili zivot a ospravedlneli svoje chyby a hriechy.
Na týchto stránkach nie sú žiadne new age filozofie a ide nám tu výlučne iba o Pravdu, o žiadne ospravedlňovanie. To práve v radách mnohých kresťanských cirkví je snaha sa ospravedlňovať z hriechu ako základný pilier ich viery... Na našich stránkach naopak ukazujeme na to, že spravodlivosť neumožňuje, aby bolo čo len zrnko niekomu iba tak odpustené – lebo Božie zákony sú dokonalé a spravodlivé.

MarkusAvrelius píše:
Chceli ste aby som bol konkretny, tak uz len clanok o pobytu v zahranici. Pise sa tam, ze nemali by sme opustit krajinu...
Nuž, v tom článku sa vôbec nepíše, že by sme nemohli na určitú dobu vycestovať do zahraničia. Niečo také je dokonca človeku prospešné, lebo nové poznatky vždy rozšíria zorné pole jeho rozhľadu. Píše sa tam ale o nevhodnosti odísť úplne alebo žiť dlhodobo v inej krajine.

Hlavným cieľom článku bolo však poukázať na skutočnosť, že motív odchodu z miesta, do ktorej človeka nechala múdro narodiť Božia prozreteľnosť, je tak nízky, ako pohodlnejší život s vysokým zárobkom. Nie je náhodou, že sa človek niekde narodil a vyrástol – lebo tam má aj najlepšie podmienky na svoj duchovný vývoj (hlbšie možnosti vyjadrovania sa v materinskom jazyku, dlhodobé priateľstvá, hlboké rodinné vzťahy, generáciami predkov navyknuté telo na určitý druh potravy, lepšiu možnosť získať vitalitu...)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Str, 17. Dec 2008, 03:33 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 7
Vidím, že tu pribudli nejaké príspevky, ale rada by som reagovala na príspevok, ktorý bol určený mne.

Opäť mi nerozumiete.
Hovoríte: „Na jednej strane vravite, ze clovek nemoze nic urobit bez boha a na druhej strane vravite, ze je to clovek, ktory sa ma snazit nieco robit sam od seba.“

Áno, človek nemôže bez Boha nič urobiť, pretože človekom preteká Božia sila, ktorá mu umožňuje dýchať, myslieť, cítiť a oživuje ho. Bez Boha by nemohol existovať. Na druhej strane sa ale musí rozhodovať čo ako urobí, lebo mu bola daná slobodná vôľa. Pozrite sa na zvieratá. Sú aktívne, v pohybe, samé si zháňajú potravu, nečakajú, že to za ne "urobí Boh". A obvinil by ich niekto, že to robia "bez Boha"? Práve naopak! Sú v harmónii s prírodou a Bohom oveľa viac, než je mnohokrát človek. Aj človek by sa mal podľa tohto príkladu duchovne zachvievať, byť aktívy, byť v pohybe a v súlade s Božími zákonmi.

Som rada, že hovoríte, že človek by mal žiť to, čo Ježiš učil. Vtedy naozaj prijme Krista za svojho Spasiteľa. Ak „prijme“ Krista za Spasiteľa, ale nežije podľa Jeho slov, nie je mu to „prijatie“ nič platné. Týmto vlastne potvrdzujete moje tvrdenia, som rada, že sme sa zhodli.

Svojimi ďalšími tvrdeniami len dokazujete, že nemáte ani šajnu, o čom tieto stránky vlastne sú. Nikto tu nepovažuje Krista za blázna. Je to Boží Syn, ktorý podstúpil veľkú obeť tým, že prijal na seba ľudské telo, aby priniesol ľuďom skutočnú Pravdu, lebo len život podľa nej človeka spasí. Ľudia sa totiž svojou slobodnou vôľou tak odklonili od Svetla, že tápali v tme, a neboli schopní už pravdu rozoznať. Boli teda duchovne mŕtvi a žili v hriechu. Ale Ježiš, Boží Syn, jediný zdroj čistej a neskalenej Pravdy a Lásky, ich svojím Slovom, ktoré im priniesol, duchovne vzkriesil z mŕtvych a oslobodil od hriechu.

Takisto ani tu bibliu nikto neznehodnocuje; treba len zdôrazniť, že je to duchovná kniha, ale mnohými ľuďmi je chápaná príliš materialisticky.
Hovoríte o pravej láske? Tá nie je v utrpení ani v zmäkčilosti, s akou prezentujete osobu Krista, ale predovšetkým v prísnosti, ktorá sa prejavuje aj tým, že dáva druhému to, čo mu najviac prospieva; nie čo by sa mu možno najviac páčilo. A nikto sa tu ani nevyhýba alebo zatracuje utrpenie ako také; skôr sa ho snaží pochopiť a prísť na jeho zmysel, pôvod a dôsledky...

A tie lacné frázy o pozitívnom myslení a privolaní bohatstva... hm... to sem tak nepatrí, že... nemám slov... naozaj nemáte šajnu o čom tieto stránky sú...

Apropo: vaša veta „Kristus nas vykupil bez nas ale spasit bez nas nas nemoze!“ Nie je v tejto vete jasné protirečenie..?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kňaz a klietka
PoslaťNapísal: Str, 17. Dec 2008, 17:02 
Offline

Registrovaný: Štv, 11. Dec 2008, 17:46
Príspevky: 8
Spravcovi -
Neviem aku bibliu ste citali ale mne to pripada, ze pochadza od Jehovistov,
lebo ti maju take pohlady.Precitajte si Matus 19,27-30. Nic sa tam nepise, ze dostanu sto nasobne viac teraz tu na zemi, ale ze budu dedicmi vecneho zivota. Biblia musi byt minimalne Ekumenicka alebo Katolicka, inac sa nemame o com bavit.
A mimochodom, Jezis neraz prizvukuje nebezpecenstvo bohatstva.Ved sa
pozrite na fakty. Statisticky je 95% ludi, ktori zije v relativnej chudobe
a 5% ludi si uziva prilisny nadbytok. Chcete povedat, ze boh by zehnal iba
5% populacie na tejto zemi? prave naopak, tu je jasny dokaz o tom ako
nas boh chce uchranit pred nebezpecenstvom mamony. Ved si zoberte
len z moralneho hladiska, ze nadmerne zhromazdovanie bohatstva, tvori
automaticky ubytok niekde inde a tym padom sa ochudobnuju iny len kvoli
nenasytnosti druhych. Ani Kristus ani jeho nasledovnici neboli bohaty, prave naopak, vacsinou nevlastnili nic alebo sa toho zriekli casom.

Ano, myslim, ze by sme sa mali sustredit len na text, ktory je v biblii. Je pravdou, ze Jezis povedal toho viac, ale tym, ze si budeme domyslat dalsie veci, budu len ubohymi domnienkami, ktore mozu len uskodit.
Ved sa pozrite na ten clanok-Pribeh zo zivota Krista: Farizeji , ved z Jezisa
sa robi akysi tutmak, ktory sa pyta cloveka-Jana na pohnutky Farizejov a
on mu dava odpovede. Ved to je vysmech bozstva Krista. On dobre poznal
pohnutky farizejov a nepotreboval sa pytat inych, na podstatu.On mal bozsku prirodzenost a dokazal citat zo srdca.

Neviem, ci chapete co znamena filozofia new age. Su to vsetky
myslienky, ktore sa vynorili v nasom postmodernom zivote a uplatnuju sa ako zivotny smer. Teoria zakonu pritazlivosti rovnorodeho (alebo ako
to nazyvaju) je nebezpecna v tom, ze clovek na to aby dosiahol nieco, musi sa takym najprv stat. Tzn. musi najprv tak mysliet akoby uz takym bol. Clovek zacne si namyslat o sebe, ze je bohaty,uspesny atd. Tympadom monituruje svoju mysel a odvadza svoju pozornost na stvoritela a nasmeruva ju na materializmus alebo ine duchovne, spiritisticke praktiky.
Zakon akcie a reakcie, je nebezpecny z toho pohladu, ze clovek robi vsetko pre vlastny osoh a nie pre dobro ludi aj ked si mysli, ze je to pre druhych.
Dam-dostanem, ano, ale umysel ludi v tomto pripade je dostat. Dam aby som dostal. Skoro vsetci bohaty to tak robia. Davaju aby dostavali, minimalne obdiv... A tak to je, pretoze je to v ludskej prirodzenosti...

Lucy -
Reagujem len na poslednu vetu -
Kristus nas vykupil znamena, ze mame vdaka nemu m-o-z-n-y vecny zivot, tzn. ze bez nas zaplatil cenu za nas.
A teraz - spasit nas bez nas nemoze - pretoze je na nas ci prijmeme toto vykupenie.
TO su dve rozdielne veci, nechapem v com vidite protirecenie ?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.