úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 15:56

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Sob, 26. Sep 2009, 01:03 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
bororox píše:
To čo o veci viem mám od ľudí, ktorý dejiny kresťanstva a problematiku NZ prednášajú na Univerzite Komenského a ďalej z rôznych článkov a skrípt...
A tí čo prednášajú na univerzite a možno aj tí, čo písali tie články a skriptá, to zase majú od svojich profesorov, alebo zo zdrojov, ktoré boli poskytnuté cirkvou. Veď všetky takéto materiály, ktoré sa dostanú na verejnosť, predsa niekto schvaľuje.

bororox píše:
Skvelé, tak v článku o obsah ktorého tu ide a ktorý si zastávate 666 symbolizuje dokonalého človeka a tu v diskusii zase tvrdíte, že 666 je symbol mikročipov.
Asi dochádza k nedorozumeniu. Nepísal som, že číslo 666 je symbol mikročipov. Veď to nemá ani žiadnu logickú súvislosť s článkom. Hovoril som však o tom, že veci v Jánovom zjavení sa ešte nenaplnili, ako napríklad to proroctvo o rytom znamení, bez ktorého sa nebude dať ani kúpiť a ani predať. A preto že sa toto proroctvo ešte nenaplnilo, ako i mnohé ďalšie v Jánovom zjavení, je zrejmé, že hľadať vysvetlenie v dobovom pozadí obdobia, kedy žil Ján, nemôže podať vysvetlenie jeho proroctva. Nehovoriac o tom, že ho prijal v duchom prežití a nepísal ho svojím ľudským vedomím.

bororox píše:
Pripomeniem len, že v dobe napísania zjavenia bola na platidlách zobrazená podobizeň cisára a tieto Vami spomínané vety mali byť nenápadnou pomôckou pre čitateľa, aby bolo jasné o koho sa jedná. Stačilo len vybrať z mešca to bez čoho sa nedalo kupovať ani predávať a vedeli o kom je reč.
Nuž, takéto vysvetlenie má v sebe nezrovnalosti. Tie mince s portrétom cisára ktoré spomínate sa nedávali na čelo či pravú ruku alebo chudobným či malým. A dokonca peniaze vôbec nie sú potrebné k tomu, aby mohol človek niečo predať.

bororox píše:
Citácia:
...tá poznámka v Biblii nie je ani pravdivá, lebo prví kresťania boli prenasledovaní skoro celé tri storočia, kým kresťanstvo neuzákonil ako oficiálne náboženstvo pohanský cisár Konštantín...
Áno, ale ako prvý proti nim zasiahol Nero.
Nuž, ak poznáte históriu svätcov, tak mnohí mučeníci pochádzali práve z obdobia, kým nebolo kresťanstvo uznané ako oficiálne náboženstvo. Teda prenasledovanie a aj ich zabíjanie bolo i pred Nerom. A ak sa má hovoriť o najväčších vrahoch kresťanov, Nero ním ani zďaleka nebol. Ale cirkevné účelne písané poznámky v Biblii tu naozaj preberať nemusíme.

Biblia okrem toho, že obsahuje históriu, je hlavne duchovná kniha a snaha rozumieť jej v tejto rovine „materialisticky“ musí viesť zákonite k omylom. Ani Ježišove podobenstvá sa nedajú pochopiť skúmaním histórie a archeologických nálezov, ale iba uvedomením si toho o čom hovoril duchom. Až potom môže človek porozumieť hlbokým Pravdám v jeho slovách, ktoré ukazujú človeku cestu z temného spôsobu života, v ktorom ľudstvo duchovne zaspáva smrteľným spánkom.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Sob, 03. Okt 2009, 13:44 
Offline

Registrovaný: Pon, 17. Mar 2008, 20:14
Príspevky: 12
...A tí čo prednášajú na univerzite a možno aj tí, čo písali tie články a skriptá, to zase majú od svojich profesorov, alebo zo zdrojov, ktoré boli poskytnuté cirkvou. Veď všetky takéto materiály, ktoré sa dostanú na verejnosť, predsa niekto schvaľuje.... No tak pekne po poriadku. Univerzity robia vlastný výskum. Záleží samozrejme od financií, ale obyčajne sa na finančne nákladné projekty spája viacero odborných pracovísk dohromady. Ľudí ktorý v týchto tímoch pracujú uráža, keď sa o ich výsledkoch tvrdí, že to musel niekto "schváliť". Musíme si priznať, že o týchto veciach( a mnohých iných) vieme viac z populárnych článkov a kníh. Môžme si zobrať ako príklad Dana Browna, ktorý vo svojich knihách tvrdí(okrem iných hlúpostí ktoré by boli na zasmiatie keby to nebolo do plaču) zjednodušene to, že pápež a spol. sedí na nejakých knihách, ktoré keby zverejní tak celá cirkev padne. Nehovorím, že to čo tvrdíte o cirkvi je úplna blbosť, ale pravda je trocha zložitejšia. Treba si však povedať na rovinu: Keby ľudia neboli lenivý a blbý, neprežila by žiadna inštitúcia, ktorá by ich takto zavádzala. Čo si vytvorili to aj majú.
...Asi dochádza k nedorozumeniu. Nepísal som, že číslo 666 je symbol mikročipov. Veď to nemá ani žiadnu logickú súvislosť s článkom. Hovoril som však o tom, že veci v Jánovom zjavení sa ešte nenaplnili...
Toto tvrdenie mi príde ako protirečivé v porovnaní s:
...Nezabudli ste ale popri tom vedeckom študovaní na samotný obsah Jánovho proroctva? Veď tam sa popisujú deje, ktoré sa v minulosti nestali, ale začínajú sa diať v súčasnosti. Napríklad to znamenie šelmy, ktoré bude podľa Biblie dané ľuďom na pravú ruku alebo na čelo, bez ktorého nebude môcť nikto kupovať alebo predávať, sa náramne hodí na mikročipy, ktoré sú pripravené ako platobná a identifikačná karta...

...Nuž, takéto vysvetlenie má v sebe nezrovnalosti. Tie mince s portrétom cisára ktoré spomínate sa nedávali na čelo či pravú ruku alebo chudobným či malým. A dokonca peniaze vôbec nie sú potrebné k tomu, aby mohol človek niečo predať...No znova tu máme námietky, ktoré zjavne prezrádzajú Vašu neznalosť dobových reálií a mentálnych konceptov ľudí žijúcich v Malej Ázii v prvom storočí a ja Vám ich už ďalej objasňovať nebudem. Nemám na to čas a ani trpezlivosť pretože viem, že to znova zmetiete zo stola tvrdeniami typu “Toto tvrdí cirkev lebo im to tak vyhovuje“ a podobne. Keď niekoho táto otázka zaujíma tak nech si to zistí sám rovnako ako ja. Opýtam sa Vás len jedno myslíte si, že ma takáto otázka nenapadla aj samého bez Vás? Napadla ma totiž už dávno pred tým ako som reagoval na článok.
Ďalej tu máme toho nešťastného Nera. Keď totiž kresťanov prenasledoval Tertulián alebo Traján nebolo to z ich vlastnej iniciatívy ale odvolávali sa práve na Nerove ustanovenie(institutum Neronianum; Ad nationes 1,7,14), ktoré však spustilo prenasledovanie kresťanov bez právnej základne.
... Biblia okrem toho, že obsahuje históriu, je hlavne duchovná kniha a snaha rozumieť jej v tejto rovine „materialisticky“ musí viesť zákonite k omylom...
Tak aby sme mali jasno. Biblia nie je historická kniha a nie je písaná spôsobom aby zachytila vierohodne deje minulé, ale aby ovplyvnila budúcnosť. Ak už odmietnete toto tak som tu strácal čas pretože to tak jednoducho je a toto čo tvrdím neschválil nikdy nikde ani pápež ani Dalajláma. Rád by som zopakoval to čo som už povedal: Kritické skúmanie biblie môže prekážať iba fundamentalistom.
... Ani Ježišove podobenstvá sa nedajú pochopiť skúmaním histórie a archeologických nálezov, ale iba uvedomením si toho o čom hovoril duchom...
Súhlasím, ale skúmaním histórie a archeologických nálezov môžeme zistiť, čo mohol skutočne povedať Ježiš Nazaretský ako reálne žijúca osoba a čo mu kto a kedy strčil do úst. Nezastávam názor, že veda má vystupovať ako vedúca a rozhodujúca, ale ako pomôcka je to skvelá vec. Je však len málo ľudí, ktorý používajú cit a rozum v rovnováhe. Na jednej strane tu máme smutne preslávených materialistov a na strane druhej ľudí, ktorý všetko čo súvisí z rozumovým poznaním odmietajú a najradšej by sa vo svojich meditatívnych cvičeniach v okamihu rozplynuli.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Sob, 03. Okt 2009, 15:47 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Pravda je jednoduchá. Naopak, čím viac sa od nej človek vzďaľuje, tým viac je treba slov. Neexistuje ale žiadny rozpor medzi skutočnosťou a vedou, ak jej nálezy nie sú nesprávne interpretované alebo prispôsobené pre mocenské účely.

Dochádza tu znovu iba k neporozumeniu, ktoré sa dá ukázať napríklad na vašom názore na Dana Browna. Ak posudzujete jeho knihy ako dielo historického faktu, s vaším názorom sa dá vo veľkej miere iba súhlasiť. Ale žiaľ, ako v celej diskusii doposiaľ, vychádzate z nesprávneho predpokladu. Dan Brown nepíše historické fakty, ale romány. Romány nie sú dielom faktu, ktorý je zameraný na zdokumentovanie minulosti. Aj samotný Dan Brown vyhlásil, že román Da Vinciho kód je fikcia, a jeho zámerom bolo iba oživiť záujem o skrývanú históriu cirkvi a o hľadanie pravdy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Uto, 06. Okt 2009, 17:05 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Odpoveď na celú túto neplodnú debatu povedal už Malý princ: "Najlepšie vidíme srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné..."


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: 666
PoslaťNapísal: Štv, 08. Okt 2009, 10:37 
Offline

Registrovaný: Pon, 17. Mar 2008, 20:14
Príspevky: 12
...Odpoveď na celú túto neplodnú debatu povedal už Malý princ: "Najlepšie vidíme srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné..."
Podľa čoho súdite, že táto debata je neplodná? Podľa seba? Alebo má takýto názor každý, kto si túto diskusiu prečíta? Lebo ak áno tak tu zbytočne strácam čas. Čo sa týka Vašej citácie z malého princa, tak ak si dobre pamätám nepovedal to Malý princ, ale líška a neodpovedala na túto podľa Vás neplodnú debatu, ale tieto slová prezradila Malému princovi ako svoje tajomstvo a v iných intenciách v akých som sa ja snažil pristupovať k problému v tejto debate.
Neexistuje ale žiadny rozpor medzi skutočnosťou a vedou, ak jej nálezy nie sú nesprávne interpretované alebo prispôsobené pre mocenské účely...
Úplne súhlasím, ale vedu odjakživa financovali a dodnes prioritne financujú nie štátne pokladnice, ani cirkvi, ale kedysi oligarchovia a dnes bohatý ľudia bez chrbtovej kosti, ktorý si za svoje investície pýtajú niečo naspäť. Na druhej strane množstvo "duchovedcov" prezentuje ako skutočnosť zjavné bludy a sú podľa mňa rovnako nebezpečný.
O Danovi Brownovi toho skutočne veľa neviem, ale mal som tú česť držať v rukách jeho knihu a pokiaľ si dobre spomínam, tak na začiatku tam tvrdí, že všetky fakty uvedené v knihe sú skutočné a to je pre mňa podstatné pretože ten, kto číta knihu nemusí čítať článok v ktorom uvádza veci na pravú mieru. Okrem toho poznám strhujúce romány, ktoré sa faktov držia a sú sto krát lepšie ako Da Vinciho kód. Hlavne však neviem o žiadnej skrývanej histórii cirkvi. Viem o obdobiach za ktoré sa ľudia z cirkvi hanbia, ale v rámci akademického života som sa veru nestretol s tým, že by sa problematickým témam teológovia vyhýbali.
Rád by som však spomenul Emila Páleša, ktorý sa usiluje s syntézu veda a duchovného poznania a podľa mňa zatiaľ sa mu to viac menej darí. Ak máte záujem tak sa pozrite na jeho práce, ale nehovorte mi nič o tom či je táto debata plodná alebo nie, pretože ja som sa snažil hlavne o to aby bola poučná.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Štv, 08. Okt 2009, 17:42 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
bororox píše:
Dan Brown ...mal som tú česť držať v rukách jeho knihu a pokiaľ si dobre spomínam, tak na začiatku tam tvrdí, že všetky fakty uvedené v knihe sú skutočné
Píše sa tam: Všetky opisy umeleckých diel, architektúry, dokumentov a tajných rituálov sú v tejto novele verné (accurate). A ešte že katolícka sekta "Opus Dei" a tajná organizácia "Priory of Sion" sú skutočne existujúce. Teda nie že všetky fakty sú skutočné. Inak to o tých oligarchoch bez chrbtovej kosti ste napísali výstižne. Žiaľ, takí si často chodia uľaviť svedomiu aj k spovedelníkom a na oplátku urobia protislužbu cirkvi v nádeji, že im budú odpustené hriechy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Pon, 12. Okt 2009, 11:22 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
bororox píše:
...Odpoveď na celú túto neplodnú debatu povedal už Malý princ: "Najlepšie vidíme srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné..."
Podľa čoho súdite, že táto debata je neplodná? Podľa seba?

Áno, píšem svoje názory podľa toho, čo cítim a neskrývam sa za "autority" - napríklad profesorov škôl.
bororox píše:
Čo sa týka Vašej citácie z malého princa, tak ak si dobre pamätám nepovedal to Malý princ, ale líška a neodpovedala na túto podľa Vás neplodnú debatu, ale tieto slová prezradila Malému princovi ako svoje tajomstvo a v iných intenciách v akých som sa ja snažil pristupovať k problému v tejto debate.

Ak nechápete obraznú reč, potom sa naozaj zle píše... "Povedal to už Malý Princ" nemusí znamenať, že to povedal on, ale aj to, že to bolo napísané v knihe, ktorá má taký názov... A celá táto debata vyzerá tak - rozumové názory kontra názory, ktoré nie sú opreté o "váhu" argumentov, ale o to, čo je očiam neviditeľné...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Str, 14. Okt 2009, 11:31 
Offline

Registrovaný: Pon, 17. Mar 2008, 20:14
Príspevky: 12
...Áno, píšem svoje názory podľa toho, čo cítim a neskrývam sa za "autority" - napríklad profesorov škôl... Ja sa neskrývam za nikoho. Maximálne sa odvolávam na výsledky ku ktorým dospeli iný a to je rozdiel.
...Ak nechápete obraznú reč, potom sa naozaj zle píše... "Povedal to už Malý Princ" nemusí znamenať, že to povedal on, ale aj to, že to bolo napísané v knihe, ktorá má taký názov... A celá táto debata vyzerá tak - rozumové názory kontra názory, ktoré nie sú opreté o "váhu" argumentov, ale o to, čo je očiam neviditeľné...
Ja obraznú reč chápem, ale vy(nemyslím len Vás) nechápete asi reč "racionálnu". Lebo ja sa bavím s vami v rovine rozumovej a vy mi úplne nelogicky odpovedáte(už prakticky od začiatku a opakovane aj po mojich upozorneniach) v rovine duchovnej. Keď ste ma nepochopili tak to zopakujem: Podľa môjho názoru musí duchovné stáť jednoznačne nad hmotným, ale naše duchovné poznanie nemôže byť s našimi uzavretými poznatkami(merania, nálezy, výsledky výskumov) v rozpore a ak duchovné sa s hmotným rozchádza(hlavný rozkol nastal v dobách dávnejších trvá dodnes a ja si myslím, že už by sme ho aj mohli konečne ukončiť) musíme bezpodmienečne hľadať príčiny(samozrejme hlavne v nás a v našom prístupe). Je pochopiteľné, že ja a mnohí iný, ktorý chcú naše poznanie(vedu) obohatiť aj o duchovný rozmer, musíme na akademickej pôde zvádzať ostré výmeny názorov a znášať útoky zo strany materialistov. S tým počítame a sme na to pripravený, ale je mi veľmi nepríjemné, že to isté(len otočené na ruby) sa deje aj na druhej strane. Ľudia usilujúci o duchovné poznanie odsúvajú fakty na vedľajšiu koľaj. Nerobte takúto chybu!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Str, 14. Okt 2009, 12:27 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
bororox píše:
A celá táto debata vyzerá tak - rozumové názory kontra názory, ktoré nie sú opreté o "váhu" argumentov, ale o to, čo je očiam neviditeľné...

... naše duchovné poznanie nemôže byť s našimi uzavretými poznatkami(merania, nálezy, výsledky výskumov) v rozpore...
Výborne. Uveďte tie argumenty opierajúce o skutočné merania, nálezy, výsledky výskumov čo sa týka čísla 666. To by mohlo byť užitočné.

A prosím, napíšte nám, čo konkrétne je v rozpore s nálezmi výskumov...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: 666
PoslaťNapísal: Štv, 15. Okt 2009, 10:04 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
bororox píše:
Lebo ja sa bavím s vami v rovine rozumovej a vy mi úplne nelogicky odpovedáte(už prakticky od začiatku a opakovane aj po mojich upozorneniach) v rovine duchovnej.

Táto stránka má názov - DUCHOVNO.POZNANIE - a preto sa tu rozpráva prevažne v rovine duchovnej - prečo sa tomu čudujete? Inak ja nevidím rozpor medzi duchovným a racionálnym, ak sa na to pozerám duchovne - práve naopak, skôr zisťujem časté omyly toho racionálneho, ak sa neberie ohľad na duchovné. Napríklad pred niekoľkými rokmi sa tvrdilo, že jedno vajíčko denne, potom že žiadne lebo cholesterol, teraz sa zistilo, že jedenie vajíčok nezvyšuje cholesterol... Pred niekoľkými rokmi sa tvrdilo, že soľ zvyšuje krvný tlak, teraz sa zistilo, že nie... Takže nechajme racionálne racionálnemu a zostaňme radšej v rovine duchovnej - výskum biblie sa racionálne nedá urobiť, vyjdu potom z toho iba hlúposti (napríklad, že táto Zem existuje presne 4 tisíc aj niekoľko drobných rokov, že stvorenie trvalo presne 7 dní a ani o sekundu a nie to miliardy rokov dlhšie atď.). Preto aj rozbor čísla 666 v rovine racionálnej je nezmyselný.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 34 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.