úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 00:32

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Pon, 09. Jún 2008, 08:38 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Peter: Veľmi pekne opísané a vysvetlené. Len ten neporozumie, kto nechce rozumieť.

Žijem na Zemi už pekných pár rôčkov a musím povedať, že min. 90 percent žien nemá "spojenie so Svetlom" a teda automaticky nemajú právo na žiadanie o vedúcu pozíciu, ako to zvyčajne nevedome robia. A táto tendencia mala doteraz len zhoršujúci sa ráz.

Ďalším veľkým problémom je to, že 99 percent mužov a žien nemajú poňatia o tom, že existuje nejaké neverbálne vedomé prijímanie a vedenie Svetla a spojenia so Svetlom, a že toto nadviazanie spojenia so Svetlom sa kvôli "pádu do hriechu" už nemdeje automaticky, ale je potrebná veľmi veľká námaha a práca na sebe, aby sa toto spojenie obnovilo a vytvorilo.
Snaha samotná nestačí. Musí byť vedená správnym spôsobom a správnym smerom a musí byť korunovaná úspechom, čo sa deje veľmi zriedkavo, pretože človek veľmi ľahko padne späť.

Videl som veľa ľudí, ktorým sa dokonca podarilo nadviazať spojenie so Svetlom, ale v každej fáze vývoja sú skúšky a jednou z najťažších prekážok je zdolanie vlastného Ega.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 12. Jún 2008, 17:35 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
fazon píše:
Žijem na Zemi už pekných pár rôčkov a musím povedať, že min. 90 percent žien nemá "spojenie so Svetlom" a teda automaticky nemajú právo na žiadanie o vedúcu pozíciu, ako to zvyčajne nevedome robia. A táto tendencia mala doteraz len zhoršujúci sa ráz.

Máte pravdu, ale, žiaľ, ani muž nie je v súčasnosti lepší. Takže ak chceme niečo v tomto smere urobiť, tak v prvom rade musíme žene dať možnosť to napraviť, presne tak, ako je to aj napovedané v Posolstve Grálu:

"Lenže muž je pritom rovnako vinný ako žena! Bolo by stačilo, keby niečím takým pohŕdal a čoskoro by žena stála osamelo a zahanbene bokom, aj keby v nej tomu ešte predchádzal neoprávnený hnev. Takto ale muž uvítal pád ženy, lebo ona tým lepšie vyhovovala jeho slabostiam a prianiam, ktoré mal v sebe už chorobne vystupňované Luciferovou myšlienkou."

Raz som sa v jednej diskusii stretol s rôznymi názormi na verejné domy (vina bola kladená raz na ženy raz na mužov). Pritom v skutočnosti sú vinní obaja - ak by ženy neponúkali tieto "služby", tak by ich muži nemohli využívať. A ak by muži o tieto "služby" nestáli, tak by ženy "skrachovali" a takéto "služby" by prestali existovať. Stačí si teda pozametať pred vlastným prahom a nehádzať vinu iba na jednu stranu, lebo je v súčasnosti na oboch.

Ak to zovšeobecníme, tak mi z toho vychádza - neurčujme žene, čo má a čo nemá robiť, ale pohŕdajme tým, čo je nesprávne - to stačí. Tým to zanikne samé od seba presne podľa zmyslu "kde nie je zákazníkov, tam ponuka zanikne sama od seba". Nie je teda potrebné poučovať a určovať, čo má alebo nemá žena robiť. A to, že sa to zatiaľ nestalo svedčí iba o tom, že máme všetci čo naprávať - a to bez výnimky ako ženy, tak aj muži.

Medzi nami, zakazovaním sa nič nevyrieši, iba sa vyvolá ešte väčší odpor a je to navyše porušovanie zákona o slobodnej vôli človeka (teda aj ženy).


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 12. Jún 2008, 17:47 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 15:29
Príspevky: 21
PPP píše:
Beáta: Ten tvoj syn si raz mozno odsekne prst pri rubani dreva, ak budes mat k nemu takyto pristup. Je velmi potrebne aby sa naucil aj tie muzske veci, pri ktorych musi byt clovek opatrny, kedze su casto trosku nebezpecne. A pravdepodobne tie aj bude v zivote robit castejsie. A ludia by aj mali robit hlavne to co je ich povahe vlastne, ako chlapec som radsej opravoval mechanicke vecicky, hoci ma k tomu nikto neviedol a upratovnaie som neznasal, hoci ma k tomu viedli. Chlapci dostali do vybavy ine vlastnosti ako dievčata, to si treba uvedomit, a tak je to aj spravne. Muz a zena spolu tvoria tym, a kazdy robi svoju pracu, obycajne tu pracu ktora mu je blizsia k povahe, zena ma prirodzeny cit a zakodovanu cistotnost, cit je napríklad potrebny prave aj k vareniu, aby jedlo bolo dobre. Muzi maju vacsinou zasa technicke nadanie, takze dokazu casto oprvit napríklad pokazene auto, ci inu vec, maloktorej zene by sa chcelo opravovat auto a byt spinava od oleja, zrovna tak ako maloktoremu muzovi sa chce varit a upratovat. Tak preco sa do toho nutit a tisnut? Predpokladam ze teba tiez nikto nenutil opravovat auto. A preto nie je prilis stastne aby si nutila syna robit veci, ktore nie su v jeho povahe. Ale samozrejme trosku to vediet moze, no neprehanaj to.


Milý PPP, môj syn vie rúbať drevo a má všetky prsty a vie opravovať bicykle (opravuje aj ten môj). Ale žiadny rodič nemôže vedieť, či jeho dieťa nezostane v dospelosti samo - teda muž bez ženy alebo žena bez muža. Môj syn si nebude predsa najímať gazdinú na vyžehlenie košele, ak to dokáže urobiť aj sám. Dokáže sám navariť obed - a musím uznať, že varí veľmi chutne - takže mu nehrozí ani to, že ak bude bývať na internáte, že bude hladovať alebo bude nútený vyjedať len chlieb s niečím.
Ale ak si Vy myslíte, že si môžete dovoliť platiť gazdinú len preto, že nejaká práca je pod "mužskú" úroveň, prosím. Máte svoju slobodnú vôľu, zariaďte si svoj život ako chcete :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 12. Jún 2008, 18:05 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 15:29
Príspevky: 21
PPP píše:
- A zrovna tak si kladiem otazku ci vodcovske postavenie zien bolo azda niekde trvalym rozkvetom a vystavbou? Spominam si na madam pompadur (ovladla Francuzko), spominam si na slavne Amazonky..., hmm, pripadne este som pocul o nejakych matriarchalnych kmenoch, ktore ale boli vsetky upadkove. Lutujem, ale kde vladli zeny to rad radom tiez nebola ziadna slava. Zena je rovnako clovek ako muz a teda ma aj podobne slabosti a chyby. A na vodcovske postavenie sa muz hodi predsa len viac, muz je prirodzena autorita, muz ma svoju charizmu, ktora ho k tomu priam predurcuje. Jeho prirodzenostou je dominancia a preto mu vodcovsto aj velmi pristane. Zena je krasna milujuca bytost, ale zacne byt priam hnusna ked zacne byt dominantnou. Dalej muž je povahou trochu bojovnik, ale prave ta jeho bojovnost, ta dravost sa prejavuje aj vo vynaliezavosti, skoro vsetky vynalezy pochadzaju od muža, nebyt tej mužskej dravosti, zijeme v jaskyniach.

Milý PPP, pokiaľ si ešte dobre spomínam, na dejepise sme sa učili aj o cisárovnej Márii Terézii. Za jej panovania sa objavilo veľmi veľa reforiem - dokonca aj reforma o základnom vzdelávaní detí (teda aj dievčat!)
Myslím si, že vláda tejto panovníčky priniesla viac osvety ako vlády všetkých mužských cisárov a kráľov dokopy. A aby som nezabudla - vraj mala 16 detí - takže to bola aj matka ...

K tej mužskej charizme - Hitler ju mal veľmi veľkú a kam to došlo?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Pia, 13. Jún 2008, 09:40 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
julo: velmi presne opisane... :sunny2:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.