úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 16. Apr 2024, 20:41

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 10:38 
Offline

Registrovaný: Štv, 05. Jún 2008, 10:27
Príspevky: 5
Mno, zareagujem vam tu na ten clanok. Vraj dievcatam sa vtisne do ruk babika a chlapcovi auticko. Nie je to pravda, a z toho je nasledne skresleny aj cely clanok. Dievcata k babikam same inklinuju a chlapci zasa k autickam, nikto im to nemusi tisnut, je to v ich prirodzenej povahe.

Mnozstvo nejroznějších studií - hlavne u nemluvňat a detí, které ešte neboli ovlivnene společenskými stereotypmi - toto dokázala. Dievcata uz ako nemluvňata reagují s daleko vetším zájmom na obrázky tvre a ludi a je u nich aj daleko menej pravdepodobné, že ich zaujmu mechanické hračky. Pri hre se skor zapojuju do společenských interakcí. Malí chlapci se daleko viac zajímaju o pohyblivé a mechanické objekty. Malé divčatka malují prevazne obrázky, na kterých su nějaky lidia a prirodne motivy, zatial co chlapci obvykle malují obrázky bez ludi, domy, auta a dalšie mechanicke objekty... Su to proste prirodzene povahove rozdielnosti medzi chlapcom a divčatom. A tych rozdielnosti je este viacero, mozeme postrehnut ze dievcata sa svojou prirodzenostou viac čistotnejsie ako chlapci, su tiez trochu citlivejsie (lahsie sa rozplaču), a na tom vsetkom zasa nie je nic zleho, je to uplne normalne.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 10:48 
Offline

Registrovaný: Štv, 05. Jún 2008, 10:27
Príspevky: 5
julo: Mily Julo, s niektorymi tvojimi myslienkami sa da suhlasit, s niektorymi vobec. Zena veduca, muz vykonavajuci, to je, žial, velky nezmysel. Vraj žena má určovať, ako to má vyzerať a muž to má potom narysovať a vyrobiť. Velka chyba, mily Julo. Obaja maju do tvoreneho diela vlozit nieco zo seba, svoje napady, a nie iba jeden z nich – v tvojom pripade zena. Oba protipoly su v navrhovani a v estetike potrebne, a nie iba ten žensky pol. Sam mam trochu umelecky talent, takze sa ma to pochopitelne dotklo, ze ja mam byt len vyrobca toho ci niekto navrhne. Takze znova, Nie, priatelu, oba poly su potrebne aj v navrharstve. Ver mi ;-)

Dalej toto:
Presne tak isto, ako je to vo všetkých úrovniach stvorenia, kde je žena akoby o pol stupienka vyššie než muž. Platí to úplne všade a preto to musí platiť aj na Zemi, inak tu nikdy nebude Bohom chcená harmónia.

- V takmer celom stvoreni na tejto planete stoji o posl stupienka vyssie prave samec, on je takmer vzdy vodca, s vynimkov najprimitivnejsich foriem zivota ako je hmyz. Odvolavas sa na Boha, no prave on to tak zariadil a i muza dal trosku vyssie, ak poznas aj bibliu, tak to vies.

- Tiez dnes stale omielana udajna rovnost, rovnotarstvo ktore vedie muzov akurat k pasivite a celu rodinu nechavat na starost manzelke. Iste, muz a zena su si ako ludia rovni, ale kazdy vie, ze ak su na lodi dvaja rovni kapitani, hrozi katastrofa. Muz bol tradicne hlava rodiny. Muz je prirodzeny vodca a ochranca rodiny, je to v nom, a na tom nie je nic zleho, naopak je to velmi dobre, vodca ma vasak mat aj zodpovednost, a mal by byt k tomu aj vychvavany od detstva, co casto nie je. Vieme ze kapitan lode, ktora ma problemy, ma odchadzat ako posledny, ked uz zachranil vsetkych. No dnes casto vidime v rodinach presny opak, muz opusta rodinu. Teda pri problemoch opusta lod ako prvy on. Keby si plne uvedomoval svoje vodcovske postavenie a zodpovednost, konal by opacne. Lenze ked na neho vsade kricia ze zena je rovna kapitanka ako on , nuz tak coby neutiekol, vsak je tam ten kapitan (zena), ktory sa postara... Muz ma byt vodca, ktory ma zodpovednost a vzdy prihliada na stastie svojich deti a manzelky.

Dalsi tvoj chybny výrok: Vraj materstvo nie je hlavná úloha ženy. Prave ze je to hlavna uloha zeny a otcovstvo je zasa hlavna uloha muza. Bez toho by ludstvo vymrelo. A ak zena svoje materstvo nebude vnimat ako hlavnu ulohu, ale len ako vedlajsiu, ze za hlavnu ulohu bude povazovat napríklad svoju karieru, je to katastrofa, ktora sa aj dnes bezne deje.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 10:57 
Offline

Registrovaný: Štv, 05. Jún 2008, 10:27
Príspevky: 5
Beáta: Ten tvoj syn si raz mozno odsekne prst pri rubani dreva, ak budes mat k nemu takyto pristup. Je velmi potrebne aby sa naucil aj tie muzske veci, pri ktorych musi byt clovek opatrny, kedze su casto trosku nebezpecne. A pravdepodobne tie aj bude v zivote robit castejsie. A ludia by aj mali robit hlavne to co je ich povahe vlastne, ako chlapec som radsej opravoval mechanicke vecicky, hoci ma k tomu nikto neviedol a upratovnaie som neznasal, hoci ma k tomu viedli. Chlapci dostali do vybavy ine vlastnosti ako dievčata, to si treba uvedomit, a tak je to aj spravne. Muz a zena spolu tvoria tym, a kazdy robi svoju pracu, obycajne tu pracu ktora mu je blizsia k povahe, zena ma prirodzeny cit a zakodovanu cistotnost, cit je napríklad potrebny prave aj k vareniu, aby jedlo bolo dobre. Muzi maju vacsinou zasa technicke nadanie, takze dokazu casto oprvit napríklad pokazene auto, ci inu vec, maloktorej zene by sa chcelo opravovat auto a byt spinava od oleja, zrovna tak ako maloktoremu muzovi sa chce varit a upratovat. Tak preco sa do toho nutit a tisnut? Predpokladam ze teba tiez nikto nenutil opravovat auto. A preto nie je prilis stastne aby si nutila syna robit veci, ktore nie su v jeho povahe. Ale samozrejme trosku to vediet moze, no neprehanaj to.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: úloha ženy, materstvo...
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 16:37 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
PPP píše:
Dievcata k babikam same inklinuju a chlapci zasa k autickam, nikto im to nemusi tisnut, je to v ich prirodzenej povahe.

To, čo je prirodzené, je prirodzeným preto, lebo to vznikalo dlhodobým prispôsobovaním sa životným podmienkam. Hovoriť o prirodzenom výbere autíčka je teda asi nesprávne, veď autá nedávno ešte neboli. Keď ale vezmeme slová bábika a autíčko obrazne, ako je to myslené, niet vašim slovám čo vyčítať. Rovnako tak, ak by ste sa pozreli na článok Krása ženy podobným spôsobom, a nebrali to, čo je v ňom písané doslovne, možno by ste tiež nemali dôvod nesúhlasiť. V obraze o autíčkach a bábikách nie je zobrazená iba predstava dospelých o tom, ako to má byť, a snaha vychovať zo ženy „otrokyňu domácnosti“, ako to bolo dlhé storočia, ale aj snaha pretvoriť deti na svoj obraz a vnútiť im vlastné predstavy a ciele. A pri tom často krivíme u detí práve to prirodzené a ničíme v nich to najcennejšie. To poznáte: Kým nebudete ako deti, nikdy nevojdete do nebeského kráľovstva...

PPP píše:
V takmer celom stvoreni na tejto planete stoji o posl stupienka vyssie prave samec...

Ženy stoja nad mužmi, ale nie v pozemskom, ale v duchovnom. A to práve kvôli schopnosti vyciťovať to nadpozemské, k čomu sú lepšie a jemnejšie uspôsobené. Samozrejme to platí iba v prípade, že ženy duchom spĺňajú svoju funkciu, majú spojenie so Svetlom a vedú mužov, ktorí sú lepšie uspôsobení na pozemskú činnosť, k rozvoju a podpore duchovného. Ak je pravá žena v prítomnosti mužov, hneď sa narovnajú, snažia sa byť milší, robiť všetko lepšie, krajšie... a dokonca sú ochotní sa kvôli žene aj sami meniť k lepšiemu. A práve to je hlavnou úlohou ženy.

PPP píše:
Vraj materstvo nie je hlavná úloha ženy. Prave ze je to hlavna uloha zeny...

Keď sa pozrieme na vec čisto po materiálnej a telesnej stránke, máte pravdu, ako ostatne aj v mnohých iných veciach, ktoré ste písali. Ak si však uvedomíme, že sme duchovné bytosti, ktoré žijú v hmotnom svete, tak už tvrdenie, že materstvo je hlavnou úlohou ženy, nie je správne. V celom Stvorení je aj ženstvo – materstvo je ale iba v hmotnom svete a má význam, i keď veľký, iba prechodne - v počiatočnej etape vývoja ľudského ducha. V duchovných svetoch materstvo neexistuje. Pozrite sa na to takto: Pred človekom leží vysoký duchovný cieľ, musí sa stať duchovne vedomým. Ženstvo, ako duchovne citlivejšie a jemnejšie, ktoré má väčšiu schopnosť vnímať duchovné, má práve preto najväčšou úlohou viesť ľudstvo k duchovným hodnotám. A to samozrejme nie tým, že bude rozkazovať mužom a „píliť im uši“, ale svojím vyžarovaním, ktoré automaticky vzniká tam, kde je žena obrátená k svetlým výšinám a splňuje potrebnú duchovnú čistotu. Upriamenie sa na materstvo je práve to najškodlivejšie, čo mohlo ľudstvo zasiahnuť, lebo práve týmto nižším cieľom stratilo ľudstvo spojenie so Svetlom. Určite je jasné, že tam, kde nie je vyšší duchovný cieľ, je aj materstvo ponímané nízko a deti sú vychovávané nesprávne. Teda práve tam, kde žena vnáša do rodiny duchovné hodnoty a kde z nej cítiť vyžarovať lásku a krásu, ktorou je naplnený jej duch, tam je ja výchova správna.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 17:06 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
PPP píše:

Dalsi tvoj chybny výrok: Vraj materstvo nie je hlavná úloha ženy. Prave ze je to hlavna uloha zeny a otcovstvo je zasa hlavna uloha muza. Bez toho by ludstvo vymrelo. A ak zena svoje materstvo nebude vnimat ako hlavnu ulohu, ale len ako vedlajsiu, ze za hlavnu ulohu bude povazovat napríklad svoju karieru, je to katastrofa, ktora sa aj dnes bezne deje.


Opravdu si myslíte, že hlavním úkolem ženy je mateřství? Čím by se pak člověk lišil od zvířat?
Mateřství je jistě úkolem žen, ale ne hlavním. Přemýšlel jste někdy nad tím, proč má muž potřebu chránit ženu? Je to jen tím, že ji nazývá podle dnešních pojmů "slabým pohlavím"? Není v tom ještě něco jiného?
Proč, když někam vejde žena, která svým zjevem vzbuzuje úctu, způsobí u mužů, kteří nejsou úplně otupělí a zhrublí, velikou změnu v jejich chování? Proč mnozí zpozorní a někteří dokonce vstanou ze židlí a všichni se snaží chovat se způsobněji?
Tím, že by žena měla být vedoucím prvkem na Zemi, není jistě míněno to, aby "projektovala" domy, silnice, továrny, auta apod.. Žena má udávat globální směr vývoje člověka. Jejím hlavním úkolem je udržovat lidstvo, národ, i jednotlivce, aby nesešli z pravé cesty k Bohu. To, že to v dnešní době žena nedělá je úplně jiná kapitola.
Položte si také otázku, zda vůdčí postavení muže, někdy v dějinách způsobilo trvalý rozkvět a trvalou výstavbu, bez válek, utrpení, strádání jednotlivců i celých národů?
Teď to trochu obrátím.
Proč, když někam vejde žena, která nemravným odhalováním těla nabízí své vnady, způsobí u mužů pravý opak toho co žena ušlechtilá? Proč většina mužů začne plodit nejrůznější představy, plynoucí jen z nízkých pudů?
Není to snad tím, že muž v obou případech ženu podvědomě následuje jak ve vzestupu tak i v úpadku?
Odkud pramení síla ženy, muže povznést nebo ho svést z pravé cesty?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 17:42 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
PPP píše:
Mno, zareagujem vam tu na ten clanok. Vraj dievcatam sa vtisne do ruk babika a chlapcovi auticko. Nie je to pravda, a z toho je nasledne skresleny aj cely clanok. Dievcata k babikam same inklinuju a chlapci zasa k autickam, nikto im to nemusi tisnut, je to v ich prirodzenej povahe.

Moja tri a pol ročná dcéra to nemá v prirodzenej povahe, lebo sa hráva s autíčkom...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 19:07 
Offline

Registrovaný: Štv, 05. Jún 2008, 10:27
Príspevky: 5
Ak je pravá žena v prítomnosti mužov, hneď sa narovnajú, snažia sa byť milší, robiť všetko lepšie, krajšie... a dokonca sú ochotní sa kvôli žene aj sami meniť k lepšiemu. A práve to je hlavnou úlohou ženy.

- V praxi som si vsimol ze to niekedy plati aj opacne, casto i zena v pritomnosti muza sa tiez snazi lepsie spravat.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 19:27 
Offline

Registrovaný: Štv, 05. Jún 2008, 10:27
Príspevky: 5
Opravdu si myslíte, že hlavním úkolem ženy je mateřství?

- Ano, myslim, pokial pravda vec nevnimame tak ako mi ju vyssie opisal Spravca o docasnej telesnosti.


Položte si také otázku, zda vůdčí postavení muže, někdy v dějinách způsobilo trvalý rozkvět a trvalou výstavbu, bez válek, utrpení, strádání jednotlivců i celých národů?

- Myslim ze napríklad u nas aj ked maju muzi vodcovstvo, je uz dost dlho mier a ja vystavba a nejaky ten rozkve badat (ekonomicky). Aj ked mame neraz vodcov nie zrovna kto vie akych, no tie zeny v politike tiez nie su o nic lepsie.

- A zrovna tak si kladiem otazku ci vodcovske postavenie zien bolo azda niekde trvalym rozkvetom a vystavbou? Spominam si na madam pompadur (ovladla Francuzko), spominam si na slavne Amazonky..., hmm, pripadne este som pocul o nejakych matriarchalnych kmenoch, ktore ale boli vsetky upadkove. Lutujem, ale kde vladli zeny to rad radom tiez nebola ziadna slava. Zena je rovnako clovek ako muz a teda ma aj podobne slabosti a chyby. A na vodcovske postavenie sa muz hodi predsa len viac, muz je prirodzena autorita, muz ma svoju charizmu, ktora ho k tomu priam predurcuje. Jeho prirodzenostou je dominancia a preto mu vodcovsto aj velmi pristane. Zena je krasna milujuca bytost, ale zacne byt priam hnusna ked zacne byt dominantnou. Dalej muž je povahou trochu bojovnik, ale prave ta jeho bojovnost, ta dravost sa prejavuje aj vo vynaliezavosti, skoro vsetky vynalezy pochadzaju od muža, nebyt tej mužskej dravosti, zijeme v jaskyniach.

- Vojny a nasilnosti samozrejme vychadzaju hlavne od muzov. Kedze muz je ten bojovnik – ochranca rodu, je aj pochopitelne ze to vychadza od neho. Ale naozaj je to take tazke pochopit? Uvediem priklad: Stari Izreliti vysli z Egypta, kde sa im žilo velmi zle, boli tam skoro ako otroci a hrozila dokonca ich zahuba. Raz sa vzali a sli si vybojovat vlastnu krajinu, vtrhli tam, povodnych obyvatelov vyvrazdili a usadili sa tam. A ja to plne chapem, nemali inu moznost, bud hynut v Egypte, alebo ist si vybojovat vlastnu krajinu kde budu zit slobodne. Ti Izrealski bojovnici to robili preve pre svoje deti a ženy. Ak chceli aby ich potomstvo prezilo a zilo slobodne, ina moznost nebola. A podobne sa spravali aj ine narody, tiez si kruto vybojovavali zivotny priestor pre seba a svoje potomstvo... Je to sice krute, ale ak chces aby tvoj rod prežil, musis obcas zabojovat.


Proč, když někam vejde žena, která nemravným odhalováním těla nabízí své vnady, způsobí u mužů pravý opak toho co žena ušlechtilá? Proč většina mužů začne plodit nejrůznější představy, plynoucí jen z nízkých pudů?

- Ci azda nemame aj muzsky striptiz, kde niektore zeny chodia a rovnako sa oddavaju svojim nizkym pudom?

Není to snad tím, že muž v obou případech ženu podvědomě následuje jak ve vzestupu tak i v úpadku?
Odkud pramení síla ženy, muže povznést nebo ho svést z pravé cesty?


- Slabi muzi sa mozno nechavaju ovladat zenami, no mnohi muzi su aj osobnosti, a su to zeny co takych muzov nasleduju. Ja to teda vidim aj opacne. Dokial stari patriachovia boli vysoko mravni muzi, drzali sa na uzde aj zeny. Zena ma tendenciu nasledovat muza, a ked muz mravne upadne, zena casto ide za nim. Svet stoji hlavne na mužoch, ak oni spadnu, spadnu aj zeny. Zena ma ale velke poslanie aby sa to nestalo, moze totiz vela spravit pri vychove deti, aby im vstepila mravnost, a z takych chlapcov potom muzu vyrast spravni silni muzi, ktori nenechaju padnut seba a ani svoju zenu. Lenze tu prave treba aby zeny to svoje poslanie matky brali ako hlavne poslanie, nie vedlajsie, inak bude vychova potomstva zanedbana a z chlapcov sa stanu slaboski muzi, s ktorymi bude zametat každa šlapka.

Odkud pramení síla ženy, muže povznést nebo ho svést z pravé cesty?

- Podobna otazka: Odkial prameni sila muza, zenu povzniest alebo zviest az niekam do pekla? Vela muzov zviedlo na zlu cestu zenu. A rovnako aj vela zien zviedlo na zlu cestu zasa muža.




julo: Mno, jasne, stava sa :) . Len dufam ze dcerka ma k dispozicii aj panáčikov a babiky. A mrkni co si bude rada kreslit, ak budu prevažovat prirodne motivy - kvietky, ludia..., a do toho aj teple farby, tak je to normalne dievčatko, no ak by to bolo opacne, ze same nežive predmety, stroje, zbrane..., a do toho este aj chladne farby, hmm, bolo by to trosku divne :).


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Štv, 05. Jún 2008, 20:16 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
PPP píše:
- Myslim ze napríklad u nas aj ked maju muzi vodcovstvo, je uz dost dlho mier a ja vystavba a nejaky ten rozkve badat (ekonomicky). Aj ked mame neraz vodcov nie zrovna kto vie akych, no tie zeny v politike tiez nie su o nic lepsie.

- A zrovna tak si kladiem otazku ci vodcovske postavenie zien bolo azda niekde trvalym rozkvetom a vystavbou? Spominam si na madam pompadur (ovladla Francuzko), spominam si na slavne Amazonky..., hmm, pripadne este som pocul o nejakych matriarchalnych kmenoch, ktore ale boli vsetky upadkove. Lutujem, ale kde vladli zeny to rad radom tiez nebola ziadna slava.

Vláda žen nemůže mít stejné formy jako vláda mužů. Žena nemůže stát na místě muže nebo vedle něj ve funkcích nebo povoláních, která jsou ryze mužská. Tím by byla jen karikaturou. Muž i když působí a musí působit jako pozemský vůdce je přesto odvislý od inspirativních záchvěvů, které sám není při svém výkonu povolání schopen vnitřně zachytit. K tomu mu může pomoci jen žena, pokud sama v sobě probudí opravdovou ženskost a vnitřní, duchovní čistotu.
Po celá tisíciletí byla přirozeným působištěm ženy domácnost. Jen v posledních desetiletích je tomu jinak. Žena se chce stát rovnocennou muži. To ale nemůže, pokud nechce sestoupit ze svého stupně, který jí určil jako její působiště samotný Stvořitel. Právě schopnost jemných citů, smyslu pro krásu, ženu staví duchovně výše než muže.

PPP píše:
Zena ma ale velke poslanie aby sa to nestalo, moze totiz vela spravit pri vychove deti, aby im vstepila mravnost, a z takych chlapcov potom muzu vyrast spravni silni muzi, ktori nenechaju padnut seba a ani svoju zenu. Lenze tu prave treba aby zeny to svoje poslanie matky brali ako hlavne poslanie, nie vedlajsie, inak bude vychova potomstva zanedbana a z chlapcov sa stanu slaboski muzi, s ktorymi bude zametat každa šlapka.

Tím jste "uhodit hřebíček na hlavičku". Hovoříme v podstatě o tomtéž, ale jinými slovy. Jen žena dokáže svému potomstvu vnitřně vštípit skutečné duchovní hodnoty jako je např. mravnost. Mateřství a výchova jsou právem nazývány posvátnými, ale jen v tom případě, že jim žena dá vnitřní duchovní rozměr svou schopností čistého cítění, které její potomstvo nejen správně vychová, ale i do budoucnosti mravně ochrání před veškerým zlem.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Sob, 07. Jún 2008, 17:47 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
PPP píše:
Prave ze je to hlavna uloha zeny a otcovstvo je zasa hlavna uloha muza. Bez toho by ludstvo vymrelo. A ak zena svoje materstvo nebude vnimat ako hlavnu ulohu, ale len ako vedlajsiu, ze za hlavnu ulohu bude povazovat napríklad svoju karieru, je to katastrofa, ktora sa aj dnes bezne deje.

Približne od polovičky života už žena nemôže mať deti (tzv. prechod). Deti už má veľké. Pretože svoju "najvyššiu" úlohu už splnila, načo ešte žije? A vlastne aj muž - už si splnil otcovské povinnosti, tak načo ešte žije? Porovnávať ľudí so zvieratami sa jednoducho nedá - tam majú mláďatá aj starí jedinci. U ľudí to tak nie je. Prečo asi?

Pomýlili ste si duchovné s hmotným. Ak som hovoril o tom, že žena stojí o pol stupienka vyššie, nemal som na mysli hmotné, ale duchovné - je citovejšia a teda silnejšia! Je to ako pri vode a kameni - čo je "silnejšie"? Dokáže kameň "obrúsiť" vodu alebo je to presne naopak - tá jemnejšia voda obrúsi kameň?

Tento obraz je o tom, čo je to určovanie a čo je to vykonávanie. Jasné, že pritom musia obaja spolupracovať. Ale hrubý kameň ťažko posúdi, čo potrebuje to jemnejšie. Ako príklad uvediem stoličky v čakárňach lekárov - sú napohľad pekné, ale majú jednu podstatnú "chybičku" krásy - sú studené, lebo sú z plastu a v zime na nich iba viac nachladnete. Takže nielen vzhľad (ten dokáže pekne navrhnúť mnoho ľudí), ale aj cit do toho treba zakomponovať.

A tu je nezastupiteľná úloha žien. A že to teraz chýba, vidíme všade - vari sa Vám páčia tie oceľovo-skleneno-betónové "obludy", ktoré si hovoria "moderná architektúra"? Netvrdím, že muž nedokáže navrhnúť veci pekné a pohodlné, ale, žiaľ, pokiaľ nepripustí k svojej práci ženy, časom sa jeho umenie zmení na chladné remeslo.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.