úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 01:43

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Ned, 02. Mar 2008, 15:27 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
S tým, čo píšete o IDEÁLNOM STAVE a čo citujete, plne súhlasím, ale chcel som poukázať na jednoduchú skutočnosť - TENTO IDEÁLNY STAV NEEXISTUJE. Ak žena nemá spojenie so Svetlom, nemá ako plniť svoju úlohu. Je ako taxikárka, ktorá má síce auto, ale nemá benzín; ako spojovateľka na telefónnej ústredni s porušeným pripojením na elektrický prúd... Žena stratila schopnosť prijímať jemnejšie vyžarovanie, a tým aj absolútne stratila schopnosť plniť svoju funkciu. A kým znovu nezíska spojenie so Svetlom, vedúce miesto jej neprináleží.

Čítal som, že kedysi v dávnych dobách mali pri sebe faraóni, keď ešte slúžili Svetlu, ako symbol moci leva. Toto zviera sa voľne pohybovalo v okolí faraóna a s vďakou slúžilo svojmu pánovi a ochraňovalo ho. Faraón ovládal zviera svojou vôľou a lev, ktorý vyciťoval jeho spojenie so Svetlom, sa prirodzene podriaďoval preň vyššej duchovnej sile. Raz, keď faraónova dospelá dcéra duchovne porušila svoju čistotu, lev ju roztrhal, lebo stratila spojenie so Svetlom a to čisté zviera to cítilo. Už nebola tým, čím mala byť.
(Týmto príkladom chcem iba poukázať na OBROVSKÝ ROZDIEL medzi skutočným spojením so Svetlom a nahováraním si tohoto spojenia.)

Žena a Muž sú si rovnocenní, i keď sú rôzne uspôsobení. Muž má rovnako nachádzať spojenie so Svetlom ako aj žena. Ona je na to iba lepšie uspôsobená. Aj tieto slová to potvrdzujú: "Skutočne vplyvnejšou a silnejšou časťou je vždy tá citlivejšia...“ Píše sa silnejšou, vplyvnejšou - a to muža nevyraďuje, ale iba ženu uprednostňuje. Žiaľ, ľudstvo tým, že žena nie je schopná plniť svoju funkciu, na ktorú bola predurčená, nesmierne trpí a nachádza sa v duchovnom spánku. Iba kvôli stavu núdze spôsobenej neschopnosťou ženy sprostredkovávať vyžarovanie Svetla a pravú krásu je nútený hľadať muž spojenie so Svetlom sám. A mnohokrát mu je v tom žena skôr prekážkou a strpčuje mu život svojou snahou byť múdrejšia. Jej slová sú ale často úplne nesprávne, lebo nepochádzajú zo spojenia so Svetlom, ale iba z jej rozumu.

Beáta, s tým, čo píšete, súhlasím. Neverbálny prejav ale nevylučuje rozprávanie. Rozprávanie je nutnosť pre ženu iba preto, lebo stratila spojenie so Svetlom a tým pádom aj prirodzený spôsob komunikácie. Komunikácia je samozrejme veľmi dôležitá. Dnes však žena komunikuje neprirodzene - prostredníctvom slov tvorených ROZUMOM, nie vyžarovaním, ktoré je účinnejšie ako tisíce slov a umožňuje prejaviť sa CITU. Dnešná žena vlastne ani skutočnou ženou nie je, lebo jej chýba práve to najzákladnejšie. Je to asi ťažké vysvetliť... Skutočná žena pôsobí na svoje okolie tak silno, že muž v jej prítomnosti túži konať iba to, čo pod vplyvom jej vyžarovania vyciťuje. Keď ale nie je vyžarovanie, nie je ani funkcia ženy. A muž svoju funkciu v hmotnosti plní i naďalej a žena sa mu snaží do toho zasahovať - teda pôsobiť v hmotnosti a to je to, čo je nesprávne. Tým nechcem v žiadnom prípade povedať, že nemá pôsobiť aj v hmotnosti.

Julo: "Niekedy sú skutočne ženy mužmi utláčané a oni sa nevedia brániť." Neutláčajte ich ani Vy, prosím. Z Vašich slov vzniká tento pocit.“

Tak ako píšete, je to iba pocit. Utláčanie žien je hodné zavrhnutia. Dnes má však žena často väčšie práva ako muž, teda temná minulosť bezprávia a utláčania žien už neexistuje. Existuje ale násilie na ženách a je dôsledok práve toho, že ženy sa snažia riadiť mužov, a pritom nemajú spojenie so Svetlom. Nehovorím ale o násilných mužoch, ktorí chcú ženy ovládať a urobiť si z nich slúžky, čo je samozrejme časté a nesprávne.

Aby nedošlo k nedorozumeniu: Najkrajšieho človeka, akého som v svojom živote stretol, a ktorý bol najviacej rozvinutý po duchovnej a inteligenčnej stránke, bola žena. Rovnako tak viem a aj vykonávam všetky domáce práce a ženy beriem viac ako rovnocenných partnerov.

Tieto ďalšie veci by som chcel riešiť v prípade záujmu v diskusii formou súkromnej pošty:

Poznám viacero párov, ktorých cieľom je duchovné napredovanie. U mnohých je však muž duchovne na vyššej úrovni, ako žena. Smutné. A poznám aj pravé ženy, žiaľ, veľmi málo oproti tým ostatným.

„... žena sa naozaj musí naučiť neskrývať svoje city.“
To nie je problém, o ktorý ide. Žena sa musí najskôr naučiť cit používať. Jej neschopnosť spojenia so Svetlom je toho dôkazom, že cit sa dostal pod jej rozum. Keď získa znovu spojenie, všetko ostatné jej bude pridané.

Prepáčte mi ten dizajn, chcel som iba jedným slovom zhrnúť to, čo ste písali o tvorení ženy. Dizajn je ale rovnako slovenské slovo, ako 80% iných slov, ktoré boli prevzaté z latinčiny, gréčtiny, angličtiny, francúzštiny, nemčiny...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Ned, 02. Mar 2008, 21:10 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 15:29
Príspevky: 21
Peter píše:
Žiaľ, ľudstvo tým, že žena nie je schopná plniť svoju funkciu, na ktorú bola predurčená, nesmierne trpí a nachádza sa v duchovnom spánku. Iba kvôli stavu núdze spôsobenej neschopnosťou ženy sprostredkovávať vyžarovanie Svetla a pravú krásu je nútený hľadať muž spojenie so Svetlom sám. A mnohokrát mu je v tom žena skôr prekážkou a strpčuje mu život svojou snahou byť múdrejšia. Jej slová sú ale často úplne nesprávne, lebo nepochádzajú zo spojenia so Svetlom, ale iba z jej rozumu.


Peter, je mi ľúto, že stretávate iba také ženy, o ktorých píšete. Ale kto hľadá, nájde - ak hľadá správnym spôsobom a ak sa on sám (v tomto prípade muž) nesnaží vedieť všetko lepšie. Lebo niekedy je pravdou to, čo sa nám navonok javí úplne inak.

Jedna vlastná skúsenosť:
V podniku, v ktorom som pracovala, ma v rámci reorganizácie preložili na úsek, kde pracovali samí muži. Keď som tam nastupovala, mala som veľmi veľké obavy, či ma vôbec budú brať na vedomie.
Prvé mesiace sme boli voči sebe navzájom chladne zdvorilí. Po polroku sa muži začali meniť sami od seba. Boli voči mne slušnejší, zdvorilejší a milší. Nakoniec som zistila, že s mužmi sa mi spolupracovalo omnoho lepšie než so ženami. Muži totiž voči mne neintrigovali, nevideli vo mne konkurentku, ale práve naopak - spolupracovníčku. A keď som z podniku odchádzala, tak sa mi neodchádzalo ľahko.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Ned, 02. Mar 2008, 21:39 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Peter, píšete: "Beáta, s tým, čo píšete, súhlasím. Neverbálny prejav ale nevylučuje rozprávanie. Rozprávanie je nutnosť pre ženu iba preto, lebo stratila spojenie so Svetlom a tým pádom aj prirodzený spôsob komunikácie. Komunikácia je samozrejme veľmi dôležitá. Dnes však žena komunikuje neprirodzene - prostredníctvom slov tvorených ROZUMOM, nie vyžarovaním, ktoré je účinnejšie ako tisíce slov a umožňuje prejaviť sa CITU."

Ja si so svojou manželkou rozumiem bez slov - to je prirodzený spôsob komunikácie, ktorý poznám. Slová sú však potrebné, pretože ako inak by sme sa vôbec mohli rozprávať aj o duchovných veciach? Vyžarovaním? A načo nám bol daný jazyk? Je zaujímavé, že veľa rokov nemáme televíziu a nenudíme sa ani jednu minútu. Pritom sa nerozprávame stále, pretože máme aj svoju prácu, ale myslíte si, že by nám stačilo sedieť v kresle a iba sa na seba dívať a "vyžarovať"? Ako by som sa manželky opýtal na jej názor napríklad v nejakej otázke pri výchove detí, pri upratovaní... Myslíte si, že napríklad slová "treba ísť kúpiť do obchodu chleba" sa dajú povedať aj inak, ako slovami? Ak áno, napíšte mi to, lebo ja to neviem.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Pon, 03. Mar 2008, 14:57 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Všetko čo píšete poznám a súhlasím. Určite je dôležité, aby ženy pôsobili tak, ako ste písali, ale… je to málo. Taký prístup vedie skôr k hraniu sa na zmenu, ako k skutočnej zmene. Nechcem popierať, že aj takým spôsobom sa dá napredovať, ale odpúta sa tým pozornosť od toho najdôležitejšieho.

Dnes napríklad ženy v armáde nejakého štátu dosiahli to, že na znaku leva v erbe bolo odstránené prirodzenie, lebo to vojačky poburovalo. Keby sa nezaoberali ženy takýmito malichernosťami, ale obnovili stratené spojenie so Svetlom, nemuseli byť vojačky a ani vojaci a dokonca ani žiadne vojny. Sila ženskej krásy je ďaleko, ďaleko viac, ako to, o čom sa tu hovorí...

Aby som to znovu jasne vyjadril: Snaha správať sa ako pravá žena, obliekať sa ako pravá žena, hovoriť ako pravá žena... je málo. Najskôr sa treba stať pravou ženou vo vnútri – to ostatné sa pridá automaticky. Cestou k tomu je čistota...

S dôverou v porozumenie, Peter


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Pon, 03. Mar 2008, 18:04 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Peter píše:
Aby som to znovu jasne vyjadril: Snaha správať sa ako pravá žena, obliekať sa ako pravá žena, hovoriť ako pravá žena... je málo. Najskôr sa treba stať pravou ženou vo vnútri – to ostatné sa pridá automaticky. Cestou k tomu je čistota...

Tak tomuto presne rozumiem :) . Musím súhlasiť, že bez vnútornej zmeny je všetko ostatné iba vonkajšie konanie, ktoré vychádza z rozumového chcenia, ale nie z citového zachvievania sa. Žiaľ, aj v tom máte pravdu, že dnes je mnohokrát viditeľné iba to vonkajšie konanie, pričom vnútorná snaha chýba.

Na druhej strane si však musíme - ako muži - priznať, že ani my nie sme odchodnejší a aj medzi nami je veľa takých, ktorí vo vnútri netúžia po skutočnej zmene, iba sa tak navonok tvária. A práve preto si myslím, že muži by mali pomáhať žene stať sa pravou ženou a naopak, ženy by mali pomáhať mužom stať sa pravými mužmi. Potom nastane tá skutočná harmónia, ktorá tu teraz mnohokrát chýba.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Uto, 04. Mar 2008, 20:47 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 15:29
Príspevky: 21
Žiaľ, v mnohom musím súhlasiť s mužmi, že väčšina žien sa správa nevhodne a má nevhodné povolanie. Lenže tie skutočne aktívne - teda mužské, muži veľkodušne prenechali ženám, lebo sa v nich veľa nezarába (napríklad účtovník, kalkulant ...) Tiež by nemali byť vojačky, lebo učiť sa zabíjať žene neprináleží. V skutočnosti by nemali byť ani vojny a tiež muži by sa mali správať úplne ináč než sa správajú. Ak už nie sú úplne vulgárni (aj to som zažila), tak bývajú ľahojstajní alebo, čo je horšie, venujú žene takú pozornosť, aká vôbec nepovznáša - ba práve naopak.

Takže ani väčšina mužov nie sú žiadne neviniatka. Kde sa podela - ak už nie galantnosť, tak aspoň obyčajná slušnosť? A dokonca ani mnohí muži, ktorí našli duchovnú cestu, nie sú lepší. Mala som príležitosť vidieť, ako sa správajú k vlastným manželkám. O pomoci pri povznesení nahor sa vôbec nedá hovoriť. Však žena padla prvá, tak je to jej vec, ako sa povznesie! Veď, oni - muži, predsa padli až potom, tak nech ich teraz ženské ruky vynesú do raja, keď ich pred tisícročiami stiahli nadol! A pohodlne žene URČUJÚ, čo smie a čo nie, namiesto toho, aby ju AKTÍVNE SMEROVALI k tomu, čo má robiť. Aby sa jej pýtali na jej názor a nie ju znova utláčali ako doteraz. Robia si z nej neplatenú slúžku, zavalia ju hrubohmotnými povinnosťami a nakoniec začudovaní čakajú: "Prečo sa tá žena nepovznáša, veď my sme jej DALI príležitosť?" A namiesto duchovných rozhovorov s vlastnou manželkou dajú prednosť novodobému duchovnému "pánskemu klubu".

Našťastie sú výnimky aj na strane žien aj na strane mužov. Ale málo, tak žalostne málo ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Uto, 04. Mar 2008, 21:26 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Beáta píše:
A namiesto duchovných rozhovorov s vlastnou manželkou dajú prednosť novodobému duchovnému "pánskemu klubu".

Na túto tému odporúčam film "Stepfordské paničky" ;-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Ned, 09. Mar 2008, 13:26 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 23:08
Príspevky: 2
Julo, veľmi pekne ste to všetko napísali. Veľmi pekne Vám ďakujem za vaše slová. Presne tieto veci som potrebovala počuť. Momentálne som na materskej a poviem pravdu, že hoci sa snažím, všetko okolo domácnosti mi už ide na nervy. Stretávam sa totiž s podobnými názormi aké má Peter. Žena má byť ticho, starať sa o domácnosť/myslené varenie, pranie, staranie sa o deti/ a bez ohľadu na to, či ju to baví, má sa stále usmievať. Samozrejme, že to končí presne opačne. Cítim sa unavená, nervozna, slabá. Takže ďakujem.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Ned, 09. Mar 2008, 13:37 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 23:08
Príspevky: 2
Peter, prepáčte, ale reagovala som na prvú stranu tejto diskusie.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Krása ženy
PoslaťNapísal: Str, 07. Máj 2008, 23:05 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 07. Máj 2008, 16:16
Príspevky: 4
Bydlisko: Kosice
hovori sa, ze ako zasejes, tak budes zat a ano, ta krasa ma svoje vyhody


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 35 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.