úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 17:00

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Prítomnosť - Čaro histórie
PoslaťNapísal: Sob, 08. Aug 2009, 11:57 
Na tom čo sa stalo sa už nič nedá zmeniť. Načo teda preberať v hlave dookola stáre situácie, čo sme mali urobiť a čo sme neurobili, či sme mali nemali a ako by to bolo, keby sme to urobili tak alebo onak...
Napriek tomu, že minulosť nemôžeme zmeniť má svoje čaro. Minulosť je učiteľkou budúcnosti. Preto ten kto nepozná svoju minulosť nemôže napredovať ku Svetlu, lebo nevie kde robí chyby alebo hriechy. Minulosť sa prakticky stále opakuje len v inom uhle. To znamená napríklad, že keď dostanem v škole zlú známku z nejakého učiva tak je pravdepodobne, že aj z nasledújucého učiva dostanem zlú známku. Ak si neuvedomím kde som urobila chybu. Napríklad, že som odignorovala domáce úlohy, nedávala som pozor na hodinách... Súhlasím, že v minulosti nemôže väčšinou žiť, lebo by sme mrhali prítomnosťou. Ale určite by sme na ňu nemali zabúdať. Viete si predstaviť, že by sme zabudli na Druhú svetovú vojnu? Asi by potom sme nič zle nevideli na fašizme. Minulosť je potrebné si pripomínať, aby sme si vedeli dostatočne vážiť svoju prítomnosť. Koľko ľudí muselo zomrieť, trpieť aby sme mi teraz mali slobodu a demokraciu? Nezaslúžia si aby ostali v našich srdciach? Keby sme na nich nebodaj zabudli znamenalo by to, že by sme nepovažovali za správne držať si slobodu a demokraciu. ..


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.